Opisy fotogalerii

25 Lat Koła Przewodników w Nałęczowie 11 – 13 listopada 2011

Ponad stu przewodników z 28 kół przewodnickich w kraju uczestniczyło w dniach 11 – 13 listopada 2011 r. w spotkaniu jubileuszowym XXV-lecia działalności Koła Przewodników PTTK w Nałęczowie. Uroczystości rozpoczęły się w sali miejskiego ratusza. W części oficjalnej wzięli udział przedstawiciele władz miasta: przewodniczący Rady Miasta p. Wojciech Chamerski, burmistrz miasta p. Andrzej Ćwiek oraz przedstawiciele ZG PTTK – Tadeusz Sobieszek – prezes GKR PTTK, Andrzej Wasilewski – członek ZG PTTK oraz przewodniczący Krajowego Samorządu Przewodników Turystycznych PTTK – Stanisław Kawęcki. Gości witali – Maria Mironowicz-Panek, prezes Oddziału PTTK w Nałęczowie i Krzysztof Zalech, prezes miejscowego Koła Przewodników. Historię powstawania zorganizowanego przewodnictwa na tle historii nałęczowskiego uzdrowiska przedstawił Wiesław Wiącek, pierwszy prezes Oddziału, a zarazem kierownik kursu przewodnickiego. W dalszej części obchodów, po zwiedzaniu uzdrowiska, goście zostali zaproszeni do Nałęczowskiego Ośrodka Kultury na koncert galowy z okazji Święta Niepodległości. W programie wystąpili artyści scen lubelskich. Na zakończenie pierwszego dnia, po uroczystej kolacji, przewodnicki śpiew rozbrzmiewał jeszcze długo do późnych godzin wieczornych.

Następnego dnia wyroszono w trasę wycieczki szkoleniowej: z Nałęczowa do Karczmisk, Wilkowa, na Żmijowiska, do Kluczkowic, a stamtąd do Opola Lubelskiego, gdzie oprócz prezentacji historii miasta gospodarze przygotowali poczęstunek tradycyjnymi wyrobami regionalnymi – wędlinami, miodami, wędzonymi rybami oraz „krówkami”, cukierkami, które rozsławiły Opole także poza granicami kraju. Goście zostali zaproszeni także do degustacji wina produkowanego w miejscowej winiarni. Wieczorem, w sali balowej Pałacu Małachowskich, polonezem rozpoczęto bal przewodnicki, którego motywem przewodnim były „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Można było zaprezentować kreacje wzorowane na modzie z tamtych lat. Najefektowniejsze stroje, zdaniem jury, prezentowali Ala Wrzosek, Ela Wojciechowska i Jurek Kowalski. Niespodzianką balu był recital fortepianowy Anny Kos.

W niedzielę, po Mszy św. w zakopiańskiej kaplicy św. Karola Boromeusza, część grupy kontynuowała spacer po Nałęczowie, inni, po tanecznych trudach nocy wybrali się do SPA. Wspólny posiłek zakończył to 3-dniowe spotkanie. Mamy nadzieję, że pozostanie ono na długo w pamięci uczestników. Liczymy, że przysporzy także turystów, których zachęceni gościnnością i urokami naszego regionu, zechcą przyjechać tu na dłużej.

25 Lat Koła Przewodników w Nałęczowie 11 – 13 listopada 2011
25 Lat Koła Przewodników w Nałęczowie 11 – 13 listopada 2011 Ponad stu przewodników z 28 kół przewodnickich w kraju uczestniczyło w dniach 11 – 13 listopada 2011 r. w spotkaniu jubileuszowym XXV-lecia działalności... Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun