Opisy fotogalerii

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego W Katowicach

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w woj. śląskim był okazją do spotkania władz województwa z przewodnikami turystycznymi PTTK. 22 lutego 2013 r. Sala Marmurowa Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach zapełniła się ponad 140. przedstawicielami przewodników z 25 kół przewodnickich skupionych w Samorządzie Przewodników Turystycznych PTTK Woj. Śląskiego.

W spotkaniu władze terenowe reprezentowali: wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Michał Czarski oraz członek Zarządu Województwa, wicemarszałek Jerzy Gorzelik. Władze PTTK reprezentował członek ZG PTTK, Jacek Czober, członek Krajowej Komisji Rewizyjnej ZG PTTK, Tadeusz Harazin i członkowie Krajowego Samorządu Przewodników Turystycznych i Komisji Przewodnickiej ZG PTTK, Witold Brol i Ryszard Ziernicki. Wśród zgromadzonych przewodników było kilku Członków Honorowych PTTK, min.: Emilia Zajdok, Nela i Tytus Szlompkowie, Józef Wróblewski, Zygmunt Bracławik.

Spotkanie prowadził Ryszard Ziernicki, który przedstawił zgromadzonym idee obchodzonego święta oraz dokonał krótkiej prezentacji stanu śląskiego przewodnictwa w 2012 r.

Wicemarszałek Jerzy Gorzelik w swym wystąpieniu stwierdził, że w 2012 r. odnotowano rekordowy ruch turystyczny w regionie. Gorąco podziękował przewodnikom za udział w organizowanych przedsięwzięciach, zwłaszcza za pomoc w organizacji „Industriady”. Państwa praca oceniona została bardzo wysoko – stwierdził.

W trakcie spotkania 10 przewodnikom wręczono Złote i Srebrne Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego” oraz 13 osobom dyplomy Marszałka Woj. Śląskiego w podziękowaniu za pracę społeczną i promocję regionu śląskiego. Wyróżniono także grupę przewodników wręczając im przyznane Honorowe Odznaki PTTK i Odznaki Honorowe „Zasłużony Przewodnik PTTK”.

W dalszej części spotkania kol. Roman Skrudlik zaprezentował kilka swoich wierszy poświęconych pracy przewodnickiej, co spotkało się z dużą aprobatą zgromadzonych.

W części końcowej Pan Stanisław Płatek, jeden z legendarnych przywódców Komitetu Strajkowego w KWK „Wujek” w pamiętnym grudniu 1981 r, zaprezentował zebranym Muzeum – Izbę Pamięci KWK „Wujek”, której zwiedzanie powinno znaleźć się w programach wycieczek szkolnych, zarówno ze Śląska, jak i z innych regionów kraju.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego W Katowicach
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego W Katowicach Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w woj. śląskim był okazją do spotkania władz województwa z przewodnikami turystycznymi PTTK… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun