Opisy fotogalerii

Wojewódzki Sejmik Przewodnicki 19 – 20 listopada 2011

Corocznie koniec sezonu przewodnickiego w woj. śląskim zamyka Sejmik Przewodnicki. Tak też było w tym roku. 19 – 20 listopada delegaci prawie wszystkich Kół Przewodnickich działających na terenie woj. śląskiego spotkali się w Pszczynie. Wcześniej większość delegatów uczestniczyła w cieszyńskich Miscellaneach Przewodnickich i odwiedziła mogiłę długoletniego prezesa Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych w Cieszynie, kol. Władysława Orszulika, zmarłego 29 kwietnia 2011 r.

Z okazji sejmiku zorganizowano w sobotni wieczór w pszczyńskim Hotelu PTTK benefisy zasłużonych, wieloletnich działaczy naszego środowiska: Emilii Zajdok – Koło Przewodników Miejskich po GOP i Terenowych z Katowic, Leona Wachowskiego – Koło Przewodników Terenowych, Pilotów Wycieczek i Turystów Kwalifikowanych z Raciborza i Józefa Wróblewskiego – Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowo-Nizinnych „Baildon” z Katowic. Był czas na podziękowania za okres kilkudziesięciu lat społecznej pracy przewodnickiej i dla przewodnictwa, były wspomnienia, anegdoty, upominki i tradycyjne „Dziękujemy”.

Sejmik Przewodnicki zawsze dokonuje podsumowania pracy środowiska przewodnickiego za mijający rok, omawia i rozlicza organizację i jakość zorganizowanych imprez, szkoleń, egzaminów itd. Zebrało się tego sporo, a uczestnicy jednogłośnie je zaakceptowali uważając, że były potrzebne i pożyteczne. Komisja Rewizyjna rozliczyła Radę Samorządu z działalności statutowej i finansowej.

W dyskusji ustalono kalendarzyk imprez, które odbywać się będą w 2012 r., zatwierdzono tematykę corocznych szkoleń w ramach tradycyjnych „Warsztatów Przewodnickich”, a także wycieczek szkoleniowych i integracyjnych. Podsumowano także konkurs na projekt odznak przewodnickich: „Przewodnik terenowy po woj. śląskim” i „Przewodnik miejski po Katowicach i innych miastach konurbacji górnośląskiej”.

Ustalono termin i przebieg organizowanego spotkania w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w 2012 r. oraz dyskutowano nad sposobem organizowania szkoleń dla przewodników beskidzkich, którzy zechcą zdawać egzamin państwowy w celu poszerzenia zakresu uprawnień o nowe obszary Beskidów.

Opr. (KB)
fot. Krzysztof Mikucki

Wojewódzki Sejmik Przewodnicki 19 – 20 listopada 2011
Wojewódzki Sejmik Przewodnicki 19 – 20 listopada 2011 Corocznie koniec sezonu przewodnickiego w woj. śląskim zamyka Sejmik Przewodnicki. Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun