Opisy fotogalerii

Benefisy 2012

Tradycyjnie, tuż przed Sejmikiem Przewodnickim, reprezentanci środowiska przewodnickiego woj. śląskiego spotkali się na imprezie zwanej  benefisem przewodnickim. Jest to szczególna okazja, by w kameralnych warunkach podziękować zasłużonym działaczom przewodnickim, wieloletnim prezesom Kół Przewodnickich, wykładowcom i egzaminatorom na kursach, instruktorom wycieczek szkoleniowych – czyli osobom, z których jesteśmy dumni.

Inicjatywa tych spotkań wyszła od nieżyjącego już kol. Janusza Kalinowskiego i od wielu lat jest kontynuowana. Tegorocznymi bohaterami benefisu byli:
kol. Bogusław Hen – z KP w Dąbrowie Górniczej
kol. Henryk Wilk – z KP w Bytomiu
kol. Andrzej Niechoj – z KP w Chorzowie.

Przedstawienia sylwetek kolegów beneficjantów podjęli się aktualni prezesi Kół Przewodnickich: Grzegorz Gdesz z Dąbrowy Górniczej, Krzysztof Mikucki z Bytomia i Mirosław Nawrocki z Chorzowa. Wróciły wspomnienia z dawnych wycieczek, spotkań, imprez. Niekiedy „łezka wzruszenia” popłynęła po naszych policzkach podczas tych prezentacji. Okazało się, że nie o wszystkim zasługach kolegów wiedzieliśmy. Prowadzący prezentacje, młodzi prezesi, w ciekawy i wesoły sposób wracali do dawnych lat działalności beneficjentów, co zmusiło ich do sięgnięcia do dawnych źródeł, a przy okazji pozwoliło zweryfikować wiele faktów i zdarzeń.

Na zakończenie kol. Ryszard Ziernicki w imieniu zebranych wręczył każdemu z zasłużonych byłych prezesów kół drobny upominek. Spotkanie upłynęło w sympatycznej i miłej atmosferze. Zebrani postanowili dalej kontynuować ten sposób podziękowania naszym zasłużonym działaczpmy przewodnickim.

Tekst: Ryszard Ziernicki 
Foto: Dorota Gdesz, Grzegorz Gdesz

Benefisy 2012
Benefisy 2012 Tradycyjnie, tuż przed Sejmikiem Przewodnickim, reprezentanci środowiska przewodnickiego woj. śląskiego spotkali się na imprezie zwanej  benefisem przewodnickim. Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun