Opisy fotogalerii

Łowicz i Okolice

W dniach 22 – 24 marca 2013 r. odbyła się wycieczka przewodników z województwa śląskiego do Łowicza. Wycieczkę zorganizował Samorząd Przewodników Turystycznych woj. śląskiego wspólnie z Kołem Przewodników Terenowych im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu. Wielką pomoc w sprawnym zorganizowaniu wycieczki okazali kol. kol. Jagoda Lendzion i prezes Koła, Zdzisław Kryściak. Wspaniałej gościny śląskim przewodnikom udzielił Hotel „Zacisze” na czele z jego dyrektorem, panem Maciejem Wójcikiem.

W pierwszym dniu trasa wycieczki prowadziła przez: Domaniewice (sanktuarium Matki Bożej Domaniewickiej Pocieszycielki Strapionych), Chruślin (gotycko-renesansowy kościół św. Michała), Walewice (klasycystyczny pałac Walewskich), Sobotę (dwór „zameczek”, gotycki kościół parafialny świętych Piotra i Pawła), Maurzyce (pierwszy na świecie spawany most drogowy), Arkadię (romantyczny park Radziwiłłów), Nieborów (barokowy pałac Radziwiłłów – Muzeum), Sromów (Muzeum Ludowe rodziny Brzozowskich), Boczki (kaplica św. Rocha, dwór Chełmońskich), Kiernozię (pałac Łączyńskich, kopiec Kościuszki i gotycki kościół pw. św. Małgorzaty). W niedzielę uczestnicy wycieczki poznali zabytki Łowicza i uczestniczyli w uroczystościach Niedzieli Palmowej w katedrze łowickiej. Po zwiedzeniu Muzeum Diecezjalnego i obiedzie wyruszyli w drogę do domu. Jeszcze krótki postój w Piątku na obejrzenie geometrycznego środka Polski, kościoła mariawitów pw. Trójcy Przenajświętszeji gotyckiego kościoła św. Trójcy.

Jak stwierdzili uczestnicy wycieczki, była ona udana i umówiono się na przyszły rok na następną, organizowaną również z miejscowymi kołami przewodnickimi.

Wycieczka organizowana była w ramach obchodów Roku Przewodników Turystycznych PTTK.

Łowicz i Okolice
Łowicz i Okolice W dniach 22 – 24 marca 2013 r. odbyła się wycieczka przewodników z województwa śląskiego do Łowicza… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun