Opisy fotogalerii

X Ogólnopolski Guide Tour

W dniach 11 – 14 kwietnia 2013 r. odbył się organizowany przez Klub Przewodników PTTK „Baszta Kaszana” w Trzebiatowie, Oddział PTTK w Międzyzdrojach, władze Gmin Rewal, Trzebiatów, Międzyzdroje, Starostwa Powiatowego w Gryficach oraz Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim Guide Tour, w którym udział wzięli przewodnicy PTTK z całej Polski oraz zaproszeni goście i przedstawiciele Krajowego Samorządu Przewodników Turystycznych ZG PTTK.

Celem Guide Tour jest promowanie Wybrzeża Zachodniopomorskiego. Przewodnicy i piloci turystyczni PTTK to najlepsi ambasadorzy w przekazywaniu informacji o danym regionie dlatego, że na co dzień spotykają się z tymi, którzy poszukują najpiękniejszych miejsc na naszym wybrzeżu. Właśnie przewodnicy mogą zachęcić innych do przyjazdu na nasze wybrzeże poprzez dokładne poznanie go.

W programie Guide Tour odbył się jednodniowy pobyt w gminach: Trzebiatów, Rewal, Gryfice i Kamień Pomorski, a jeden dzień został przeznaczony na zwiedzanie Kopenhagi. W dniu 11.04.2013 w godzinach dopołudniowych odbyła się sesja na temat turystyki w naszym regionie. Następnie nastąpiło uroczyste otwarcie GUIDE TOUR. Poszczególne gminy dokonały prezentacji produktów turystycznych swojego regionu.

W uroczystości brało udział 85 przewodników i pilotów oraz zaproszeni goście. Uczestnicy Guide Tour zwiedzali najciekawsze miejsca, godne polecenia innym. Odwiedziliśmy między innymi wszystkie miejscowości w gminie Rewal, a także miejscowości leżące w okolicach Gryfic, Kamienia Pomorskiego i Międzyzdrojów. W Lubiniu (gmina Międzyzdroje), złożyliśmy kwiaty pod obeliskiem poświęconym Czesławowi Piskorskiemu. Był on zachodniopomorskim krajoznawcą, przyrodnikiem, wykładowcą i nauczycielem przewodników i pilotów. Opiekę nad obeliskiem sprawuje Oddział PTTK Międzyzdroje. Mieliśmy okazję uczestniczyć w pomiarach – pracach badawczych brzegów Bałtyku prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Szczecińskiego. Bardzo ważne jest to, czy brzegi morskie maleją, czy też się powiększają. Bo na 1 m2 plaży mieszczą się 4-ry koce, na nich leży 8 osób, co jest równoznaczne ze zbytem 8 gofrów, 8 lodów, 4 piw, 4 coli itp. A między innymi prace badawcze US temu służą. W piątek odwiedziliśmy Kopenhagę. Wrażenia jakie na nas zrobiła stolica Danii, są nie do opisania. Tam trzeba być i na własne oczy to zobaczyć. Mamy nadzieje, że jeszcze do Kopenhagi wspólnie się wybierzemy na dłużej.

Można pokazywać te same miejscowości, a jak różnią się one każdego roku. I to jest właśnie promowanie poprzez zwiedzanie i zabawę. Deszczowa pogoda nie zawsze sprzyjała zwiedzaniu, ale też dawała większą możliwość dyskusjom w szerokich gronach na tematy turystyczne. Humory uczestników nie opuszczały. Zachwyceni piękną Ziemią Zachodniopomorską zapowiedzieli przyjazd za rok, a wcześniej wrócą tu z turystami i rodzinami.

Komandor „Guide Tour”
Tadeusz Rak

X Ogólnopolski Guide Tour
X Ogólnopolski Guide Tour W dniach 11 – 14 kwietnia 2013 r. odbył się organizowany przez Klub Przewodników PTTK „Baszta Kaszana” w Trzebiatowie… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun