Opisy fotogalerii

Spotkanie z himalaistą Ryszardem Zawadą

W dniu 4 czerwca 2013 r. w ramach Roku Przewodników Turystycznych PTTK Koło Przewodników Turystycznych im. Antoniego Mizki w Bytomiu zorganizowało dla mieszkańców naszego miasta spotkanie z himalaistą Ryszardem Zawadą. Spotkanie odbyło się w Biurze Promocji Bytomia. Zaproszony gość zdobył szczyty: Mont Blanc w Alpach (4 807 m), Aconcagua w Andach (6 962 m), Mount Mc. Kinley na Alasce (6 194 m), Elbrus na Kaukazie (5 642 m), Island Peak (6 198 m) i Ama Dablam (6 856 m) w Nepalu, Kilimandżaro (5 895 m) w Tanzanii. Ponadto był uczestnikiem trekkingu w Dolinie Khumbu (Nepal) oraz wyprawy na Cho-Oyu (8 201 m) – Tybet, Broad Peak (8 047 m) – Pakistan. Był współorganizatorem trekkingów w Patagonii, w Księstwiea Mustang w Nepalu, wokół Mount Cook w Nowej Zelandii.

Ponadto jest autorem książek „Góry Płaczą Miłością”, „Czas Gór, Czas Miłości”, „Saga o dziadku Ludwiku”. Swoje książki tworzył w górach, obcując z niesamowicie piękną przyrodą nepalską, kontrastującą z zimnym i groźnym krajobrazem wysokogórskim. Jego książki są przede wszystkim dla osób posiadających wrażliwą duszę i chcących poznać historię wielkiej miłości, rodzącej się w scenerii najwyższych gór świata. Na spotkaniu była możliwość zakupu tych książek i otrzymania dedykacji od autora. Uzupełnieniem spotkania była wystawa wielowymiarowych zdjęć przedstawiających najwyższe góry świata.

Krzysztof Mikucki
Zdjęcia: Maciej Maśliński

Spotkanie z himalaistą Ryszardem Zawadą
Spotkanie z himalaistą Ryszardem Zawadą W dniu 4 czerwca 2013 r. w ramach Roku Przewodników Turystycznych PTTK Koło Przewodników Turystycznych im. Antoniego Mizki w Bytomiu… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun