Opisy fotogalerii

XI Pomorski Zlot Przewodników

W dniach 21 – 22 września 2013 r. w Malborku odbył się XI Pomorski Zlot Przewodników. Organizatorami Zlotu była Pomorska Federacja Przewodnicka i Stowarzyszenie Koło Przewodników Malborskich. W imprezie wzięło udział 50 przewodników z Polski oraz ok. 30 osób z koła malborskiego.

Zlot rozpoczął się sesją przewodnicką, podczas której niezmiernie interesujący i obrazowy wykład o bł. Dorocie z Mątowów Wielkich wygłosił wicedyrektor Zamku Malborskiego, prof. dr hab. Janusz Hochleitner. Odbyło się też wręczenie wyróżnień i dyplomów dla zasłużonych przewodników malborskich.

Następnie goście mieli okazję popłynąć statkiem odnogą Wisły, Nogatem do Białej Góry, gdzie znajduje się okazała śluza z 1879 r. Przed osiemnastą wszyscy mieli możliwość zwiedzenia zamku malborskiego. Po ekspozycji oprowadzał przewodnik malborski ubrany w strój krzyżacki.

Kolejnego dnia odbyła się ciekawa objazdowa wycieczka szkoleniowa do Kwidzyna, gdzie zwiedzano średniowieczny zespół katedralno-zamkowy. Tu również znajduje się miejsce związane z kultem bł. Doroty oraz krypty trzech niegodnych mistrzów zakonu. Miejsce to warto polecić każdemu turyście. W drodze do Kwidzyna odwiedzono Postolino, gdzie grupa zwiedziła ciekawy gotycki kościół.

W zlocie wzięła udział siedmioosobowa grupa przewodników łowickiego koła. Była to więc okazja do poszerzenia swojej wiedzy krajoznawczej, obserwacji warsztatu innych przewodników oraz poznania jednego z ciekawszych zabytków z listy UNESCO.

Następny zlot odbędzie się za rok w Gniewie.

Wykorzystałem tekst uczestników Zlotu z Łowicza.

XI Pomorski Zlot Przewodników
XI Pomorski Zlot Przewodników W dniach 21 – 22 września 2013 r. w Malborku odbył się XI Pomorski Zlot Przewodników… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun