Opisy fotogalerii

Spotkanie Komisji Egzaminacyjnych w Pomorskiem

13 grudnia 2013 roku w gdańskim hotelu NOVOTEL odbyło się spotkanie Komisji Egzaminacyjnych dla kandydatów na pilota wycieczek, przewodnika miejskiego i terenowego. Na zaproszenie Marszałka Mieczysława Struka przybyło prawie 30 osób. Spotkania podsumowujące stały się już coroczną tradycją, jednak to było szczególne, bo pożegnalne, w związku z wejściem w życie ustawy deregulacyjnej. Była więc okazja do podziękowań za wieloletnią pracę w Komisjach. Brali w nich także udział przedstawiciele Pomorskiej Federacji Przewodnickiej PTTK. Byli to: Boruszczak Mirosław, Bruliński Arkadiusz, Charkin Wojciech, Czaykowska-Stój Katarzyna, Górnik Krzysztof, Jurkowska Anna, Kaczmarczyk Jarosław, Kłodziński Jarosław, Lasocki Kazimierz, Młot Andrzej, Niemyjski Zenon, Pelc Adam, Stec Janina w „komisji pilockiej” oraz Bergiel Zdzisław, Bogdanowicz Barbara (┼), Błyskosz Tomasz, Bronowska Teresa, Charkin Wojciech, Cecot Tomasz, Chomicki Marian, Czaykowska-Stój Katarzyna, Fifielski Marian, Górnik Krzysztof, Grycmacher Jerzy, Jaśkiewicz Kazimierz, Kaczmarczyk Jarosław, Kandyba Edward, Kosicka Gabriela, Kruszyński Krzysztof, Leman Joanna, Małkowski Kazimierz (┼), Mikusiński Przemysław, Niemyjski Zenon, Nierzwicki Witold, Nowak Stanisław, Mielke Zdzisław, Młot Andrzej, Moneta Andrzej, Orłowska Joanna, Piątkowski Tadeusz, Pietrzak Irena, Perz Anna, Redzik Stanisław, Rembarz Gabriela, Rucińska-Mikusek Ewa, Rut Rzepiak Halina, Sławomir, Sikora Stanisław, Stec Janina, Szymczak Janina, Ząbczyk-Chmielewska Barbara, Zielonka Genowefa w „komisjach przewodnickich”. Warto nadmienić, że przez wiele lat „komisji dla przewodników miejskich” szefowała Przewodnicząca Federacji Barbara Ząbczyk-Chmielewska, a „komisji dla przewodników terenowych” Marian Chomicki.

W imieniu Marszałka gości przywitała Dyrektor Departamentu Turystyki i Promocji Marta Chełkowska, podkreślając, że deregulacja jest szansą na „nowe otwarcie” i czasem na wypracowanie nowych relacji z samorządem wojewódzkim. Z podsumowania, którego dokonała Sekretarz Komisji Katarzyna Zawisza-Szczepańska wynikało, że przeprowadzonych zostało w latach 2006-13 prawie 80 egzaminów, które pozytywnie zdało 1096 osób. Podziękowania i świąteczne prezenty wręczali m.in. Marta Chełkowska i Barbara Ząbczyk-Chmielewska. Nie zabrakło także naszych podziękowań dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego, tych obecnych i już niepracujących, którzy stawili się na spotkaniu. W latach 2006 – 2013 funkcję sekretarza komisji sprawowali: Aldona Słomkowska, Tomasz Legutko, Karolina Żwirblińska-Rywelska, Katarzyna Zawisza-Szczepańska, W świąteczno-wigilijnej oprawie rozpoczęło się składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem.

Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy okazję zasiadać wspólnie w Komisjach, które jak wielokrotnie stwierdzano, były „ucztami intelektualnymi”.

Jarosław Kaczmarczyk
Fot. Jarosław Kaczmarczyk

Spotkanie Komisji Egzaminacyjnych w Pomorskiem
Spotkanie Komisji Egzaminacyjnych w Pomorskiem 13 grudnia 2013 roku w gdańskim hotelu NOVOTEL odbyło się spotkanie Komisji Egzaminacyjnych dla kandydatów na pilota wycieczek, przewodnika miejskiego i terenowego… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun