Opisy fotogalerii

X Rajd Mikołajkowy

14 grudnia 2013 r. Klub Przewodników Turystycznych przy Regionalnym Oddziale PTTK w Białymstoku wspólnie z Ośrodkiem Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny zorganizował X Rajd Mikołajkowy, którego celem były: popularyzacja walorów przyrodniczych i krajoznaw-czych okolic Białegostoku, upowszechnianie turystyki kwalifikowanej i krajoznawstwa oraz wprowadzenie w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Trasa rajdu liczyła 7 kilometrów i wiodła od wsi Lewickie z ruinami XIX-wiecznego pałacu przez Juchnowszczyznę z zachowanym XVIII-wiecznym dworkiem modrzewiowym do Juchnowca Kościelnego, gdzie uczestnicy zwiedzali XVIII-wieczny kościół pw. Trójcy Świętej oraz kaplicę grobową rodziny Nowickich, właścicieli majątku w sąsiedztwie kościoła w XIX w. Na trasie organizatorzy z komandorem rajdu, Anną Gierej na czele, przygotowali wiele atrakcji, tj. gry i konkursy związane ze świętym Mikołajem, ognisko na mecie rajdu, wiele nagród i słodyczy, a także tradycyjne przedstawienie zwane Herodami, pielęgnowane od lat przez młodzież związaną z okolicami Juchnowca Kościelnego.

W rajdzie wzięło udział 30 osób. Nie padało, choć parę dni poprzedzających rajd było prawdziwie deszczowo-jesiennych. Uczestnikom humory dopisywały, a na koniec rajdu obiecaliśmy sobie spotkać się na kolejnej imprezie organizowanej przez nasz klub.

X Rajd Mikołajkowy
X Rajd Mikołajkowy 14 grudnia 2013 r. Klub Przewodników Turystycznych przy Regionalnym Oddziale PTTK w Białymstoku wspólnie z Ośrodkiem Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny zorganizował… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun