Opisy fotogalerii

Podsumowanie Akcji „Przewodnicy Zapraszają – Sobota Z Przewodnikiem”

Elbląscy Przewodnicy w czasie miesięcy letnich zaprosili mieszkańców Elbląga i turystów na dziewięć spacerów w ramach akcji „Przewodnicy zapraszają – sobota z przewodnikiem”, która związana była z obchodami Roku Przewodników Turystycznych w PTTK. „Sobota z przewodnikiem” to już trzyletnia tradycja, odbywająca się w każdą sobotę lipca oraz sierpnia, prowadzona społecznie przez profesjonalnych elbląskich przewodników turystycznych.

W spacerach udział wzięło ponad 300 osób, które przewędrowały około 60 kilometrów. Przewodnicy w tym roku poprowadzili chętnych spacerowiczów starymi, jak i nowymi trasami. I tak w Bażantarni przedstawiliśmy przebieg ścieżki dydaktycznej oraz wędrowaliśmy z legendą w tle. Stare Miasto jest stałym punktem naszych spacerów, ale w tym roku rozszerzyliśmy go o tajemnice Biblioteki Elbląskiej i Wyspę Spichrzów. Poznaliśmy również uroki i historię ulic Browarnej, Królewieckiej i 1-go Maja. Zawędrowaliśmy z biegiem Kumieli aż do jej ujścia do rzeki Elbląg.

Podczas tych spacerów interesującymi momentami były wspomnienia mieszkańców, którzy opowiadali jak to kiedyś bywało, jak dorastali, gdzie i jakie budynki budowano lub rozbierano, gdzie jeździł tramwaj. I wiele innych historii.

O Elblągu i jego historii opowiadali przewodnicy: Jolanta Bulak, Brigitte Strazzer-Gawron, Alicja Gronek, Katarzyna Heiducka, Jolanta Kałabun, Leszek Marcinkowski, Grzegorz Rembacz, Bogusław Warejko i Karol Wyszyński.

Przewodnicy gorąco dziękują wszystkim uczestnikom spacerów, a szczególnie wiernym fanom naszych opowieści. Dziękujemy również Pani Małgorzacie Adamskiej za otwarcie dla nas zakamarków Biblioteki Elbląskiej.

Alicja Gronek

Podsumowanie Akcji „Przewodnicy Zapraszają – Sobota Z Przewodnikiem”
Podsumowanie Akcji „Przewodnicy Zapraszają – Sobota Z Przewodnikiem” Elbląscy Przewodnicy w czasie miesięcy letnich zaprosili mieszkańców Elbląga i turystów na dziewięć spacerów w ramach akcji… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun