Opisy fotogalerii

Ekumeniczny Opłatek Przewodników we Wrocławiu

W pięknej gotyckiej sali Muzeum Archidiecezjalnego w dniu 11 stycznia 2014 r. około 250 przewodników z kół i klubów zrzeszonych w Dolnośląskim i Opolskim Samorządzie Przewodników Turystycznych PTTK po raz 24 tradycyjnie spotkało się na opłatku z udziałem duchownych 3-ch kościołów: Diecezję Wrocławską kościoła ewangelicko-augsburskiego reprezentował bp. Ryszard bogusz, Diecezję Wrocławsko-Szczecińską kościół prawosławnego ks. Aleksander Konachowicz oraz Archidiecezję Wrocławską kościół rzymsko-katolickiego abp. Józef Kupny, metropolita wrocławski i abp senior Marian Gołębiewski.

Całość spotkania prowadził ks. Infułat, prof. dr hab. Józef PATER, dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego i duszpasterz przewodników. Życzenia przewodnikom złożyli także: dr Wojciech Biliński, dyrektor Wydziału Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Tadeusz JUREK, przewodniczący Dolnośląskiego i Opolskiego Samorządu Przewodników Turystycznych i Barbara Kopydłowska-Kaczorowska, wiceprzewodnicząca Krajowego Samorządu Przewodników PTTK. Owacjami zakończył się koncert kolęd w wykonaniu Rodzinnej Kapeli Bugajskich z Kęt. Po złożeniu życzeń w salach muzeum, przy herbacie i kawie degustując domowy pieczywo (chleb i bułeczki) ze smalcem, rozmawiano o imprezach roku 2014.

Krzysztof HUDZIK

Ekumeniczny Opłatek Przewodników we Wrocławiu
Ekumeniczny Opłatek Przewodników we Wrocławiu W pięknej gotyckiej sali Muzeum Archidiecezjalnego w dniu 11 stycznia 2014 r. około 250 przewodników z kół i klubów zrzeszonych w Dolnośląskim i Opolskim Samorządzie Przewodników Turystycznych PTTK… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun