Opisy fotogalerii

IV Ogólnopolskie Forum Przewodników Turystycznych

Ponad 100 przewodników turystycznych z całej Polski w dniach 07 – 09 lutego 2014 r. gościło w mieście nad Łyną – Olsztynie, na IV Ogólnopolskim Forum Przewodników Turystycznych. Cele Forum zorganizowanego przez Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK woj. warmińsko-mazurskiego w Olsztynie przy współudziale Krajowego Samorządu Przewodników PTTK to: dyskusja nad problemami współczesnego przewodnictwa – po wejściu w życie „deregulacji zawodu”, kształcenie kadr w nowej rzeczywistości, współpraca pomiędzy organizacjami przewodnickimi reprezentującymi różne środowiska i doskonalenie warsztatu przewodnickiego w zakresie nowych form i metod pracy przewodnika. Przed Forum swoje posiedzenie odbył Krajowy Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK i Komisja Przewodnicka ZG PTTK.

Dzień pierwszy był na Forum miejscem wymiany doświadczeń w czterech panelach dyskusyjnych, gdzie ośrodki przewodnickie: Poznania, Łodzi, Białegostoku i Olsztyna przedstawiały doświadczenia i swoje autorskie projekty. Dzień drugi był dniem w terenie, gdzie uczestnicy Forum zobaczyli Sanktuarium w Gietrzwałdzie i Salon Muzyczny w Barczewie, a po obiedzie w Ratuszu odbyła się Sesja Plenarna. Uczestników i gości powitał gospodarz, Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, a ZG PTTK reprezentował Prezes Roman Bargieł , Wiceprezes Stanisław Sikora i Przewodniczący Samorządu Krajowego Przewodników PTTK, Stanisław Kawęcki. Na Sesji Plenarnej w Ratuszu podsumowano działania przewodnickie w ramach obchodów w Roku 2013 – Roku Przewodników Turystycznych w PTTK. W ostatni, trzeci dzień zwiedzano zabytki Olsztyna i uczestniczono w seansie w Planetarium, a po południu podsumowano i zakończono IV Forum Przewodników.

Szczególne podziękowania należą się kol. Andrzejowi Bobrowiczowi, gdyż pod jego kierownictwem organizacyjnym Forum było przeprowadzone wzorowo. Dziękujemy również nowej kadrze (z ostatniego kursu przewodnickiego) przewodników, których praca i zaangażowanie przyczyniły się do wytworzenia wspaniałej, serdecznej atmosfery.

Krzysztof HUDZIK

IV  Ogólnopolskie Forum  Przewodników  Turystycznych
IV Ogólnopolskie Forum Przewodników Turystycznych Ponad 100 przewodników turystycznych z całej Polski w dniach 07 – 09 lutego 2014 r. gościło w mieście nad Łyną – Olsztynie, na IV Ogólnopolskim Forum Przewodników Turystycznych… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun