Opisy fotogalerii

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Białymstoku

23 lutego 2014 roku białostoccy przewodnicy już po raz piąty zaprosili mieszkańców miasta na obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Tym razem odbyły się 4 spacery wokół wzgórza św. Marii Magdaleny. Białostocczanie tłumnie odpowiedzieli na zaproszenie i w kilku grupach wyruszyli na tę rzadko odwiedzaną trasę. Atrakcją były ciekawe opowieści przewodników o mijanych i odwiedzanych obiektach i „sprawdzian” zapamiętanych przez gości informacji. Poprawne odpowiedzi nagradzane były upominkami.

Niezbyt popularna trasa okazała się ciekawa – w towarzystwie 12 przewodników spacerowało łącznie prawie 300 osób (znacznie więcej niż rok wcześniej), a wejście do niezwykle rzadko otwieranego budynku XVIII-wiecznej cerkwi na wzgórzu św. Marii Magdaleny (dzięki uprzejmości księdza proboszcza), było dla wielu niepowtarzalną okazją, aby obejrzeć ten jeden z najstarszych w Białymstoku zabytków.

Mimo zimowej pory spacerującym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, a wielu z nich zapowiedziało swój udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w przyszłym roku.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Białymstoku
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Białymstoku 23 lutego 2014 roku białostoccy przewodnicy już po raz piąty zaprosili mieszkańców miasta na… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun