Opisy fotogalerii

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Elblągu

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika i dlatego elbląscy przewodnicy postanowili świętować wspólnie z mieszkańcami miasta. Jako najstarsze miasto w województwie warmińsko-mazurskim Elbląg obchodzi w tym roku 777-lecie swojego istnienia. Przewodnicy postanowili z tej okazji zaprosić wszystkich chętnych na prelekcje Pt. „W 777 rocznicę istnienia Elbląga, jak to było z założeniem i początkami miasta”, połączoną z omówieniem makiety miasta, autorstwa Hansa Pfau.

Na nasze zaproszenie odpowiedziała bardzo licznie młodzież z elbląskich szkół, nasi znajomi z „Sobót z przewodnikiem”, przewodnicy z Elbląga, Pasłęka, Fromborka oraz z Gdyni i Gdańska, a także mieszkańcy miasta. Miłym akcentem była wizyta pani Edyty Andruszkiewicz z Urzędu Miasta. Spotkanie podzielone zostało na dwie części: prelekcja o historii miasta w czasach panowania Krzyżaków oraz opowieść przy makiecie. Podczas prelekcji kol. Alicja Gronek mówiła jak Elbląg się rozwijał, o zamku, o związkach z Hanzą oraz jacy to Elblążanie w średniowieczu byli. Przy makiecie kol. Karol Wyszyński pokazywał jak Elbląg wyglądał w XVII wieku (pokaz 3D).

Dodatkowo ochotnicy opowiadali najbardziej znaną legendę elbląską „O tym jak Piekarczyk Elbląg uratował”. Zostali nagrodzeni drobnymi pamiątkami w postaci breloczka z naszym bohaterem. Każdy z uczestników został odznaczony pamiątkowym znaczkiem.

Bardzo dziękujemy przybyłym na prelekcje gościom, ponieważ ich ilość, ponad 180 osób, była największym prezentem z okazji naszego święta.

Alicja Gronek
Zdjęcia: Artur Wyszyński

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Elblągu
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Elblągu 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika i dlatego elbląscy przewodnicy postanowili… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun