Opisy fotogalerii

I Rajd Pomorski Przewodników Gdyńskich: Wieżyca-Szymbark-Krzeszna

W słoneczną niedzielę 6 kwietnia grupa z Koła Przewodników Miejskich i Terenowych przy Oddziale Morskim PTTK w Gdyni wyruszyła na wiosenną wędrówkę. I Rajd Pomorski Przewodników Gdyńskich odbywał się na terenie południowych Kaszub, a jego trasa wiodła szlakiem Wzgórz Szymbarskich. Przewodnicy pokonali fragment tego szlaku, wędrując z Wieżycy, do której dojechali pociągiem z Gdyni, przez Szymbark, do Krzesznej. W tej wsi gdynianie wsiedli na stacji kolejowej w powrotny pociąg do Gdyni.

Po drodze nie brakowało atrakcji, począwszy od podziwiania budzącej się do życia przyrody i krajobrazów, przez słuchanie śpiewu ptaków, po zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Większość z uczestników rajdu była tam po raz kolejny, ale i tak z przyjemnością i zainteresowaniem przypomniała sobie ciekawe obiekty, zwłaszcza historyczne. Z pewnością warto polecać to miejsce turystom, odwiedzającym Pomorze, chociaż CEiPR nie narzeka na brak gości.

Podczas rajdu, który był okazją do wypróbowania kondycji przed nadchodzącym sezonem turystycznym, był czas na rozmowy, żarty i wspólny posiłek, a to wszystko służy integracji przewodników. Mają oni nadzieję, że rozpoczęta właśnie tradycja pieszego przemierzania pomorskich szlaków, będzie kontynuowana.

I Rajd Pomorski Przewodników Gdyńskich: Wieżyca-Szymbark-Krzeszna
I Rajd Pomorski Przewodników Gdyńskich: Wieżyca-Szymbark-Krzeszna W słoneczną niedzielę 6 kwietnia grupa z Koła Przewodników Miejskich i Terenowych… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun