Opisy fotogalerii

Noc Muzeów 2014 – „Warszawa – miasto ludzi wolnych”

Warszawskie Koło Przewodników Miejskich PTTK dzięki współpracy z Urzędem Miasta w poprzednich latach, zostało zaproszone do wzięcia udziału w tegorocznej edycji 11 Nocy Muzeów w Warszawie. Odbyła się 17 maja 2014 i jej tematem była „WARSZAWA - MIASTO LUDZI WOLNYCH” z okazji rocznic: 70. wybuchu Powstania Warszawskiego, 25. wolnych wyborów i 10. wstąpienia do UE. Przewodnicy z naszego Koła, a także niezrzeszeni w PTTK zaprosili mieszkańców Warszawy i ich gości na bezpłatne spacery przybliżające miejsca, wydarzenia i ludzi, którzy przyczynili się do tego, że Warszawa była miastem ludzi wolnych.

Kolega Bogusław Staroń przygotował po Kwaterach Powstańczych na Powązkach Wojskowych, spacer w hołdzie dla najdzielniejszych z dzielnych „Hej chłopcy bagnet na broń”, na który przyszła młodzież szkolna ze swoimi opiekunami szkolnymi a także harcerze. Koleżanka Ela Kunowska poprowadziła po Cmentarzu Żydowskim trasą „Polacy i Żydzi – wspólne życie i często wspólna śmierć”.

Na Krakowskim Przedmieściu znajdował się nasz punkt informacyjny i stąd co godzinę w ten rejon ruszały spacery. I tym razem pogoda nas nie rozpieszczała – w momencie rozpoczęcia naszych spacerów lunął rzęsisty deszcz, który na szczęście po krótki czasie przestał padać. Koleżanka Tereska Dąbrowska zaprosiła przybyłych mimo deszczu na ulicę Piwną i przybliżyła „Warszawę Bronisława Geremka”, po Krakowskim Przedmieściu Ewa Ter-Tatewosjan wędrowała ze swoimi gośćmi „Szlakiem polskich bohaterów i patriotów i wybitnych artystów”, natomiast Magda Kuc rozpoczęła edycję spacerów „Warszawscy kupcy… cz.1”. Wędrówki zakończyli Dorota Wójcik, Małgosia Arabas i Olaf Rybiński „Szlakiem Lalki” Bolesława Prusa.

Spacery nasze, mimo zmiennej pogody i bardzo dużej oferty innych ośrodków kulturalnych biorących udział w Nocy Muzeów 2014, jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Tekst: Dorota Wójcik

Noc Muzeów 2014 – „Warszawa – miasto ludzi wolnych”
Noc Muzeów 2014 – „Warszawa – miasto ludzi wolnych” Warszawskie Koło Przewodników Miejskich PTTK dzięki współpracy z Urzędem Miasta w poprzednich latach, zostało zaproszone… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun