Opisy fotogalerii

II Dzień Dziecka z przewodnikiem PTTK

Podobnie jak w roku ubiegłym przewodnicy Łowickiego Oddziału PTTK z Koła im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu zorganizowali spacer dla dzieci, który prowadził szlakiem legend łowickich. 1 czerwca 2014 r. o godz. 1300 w trzech punktach miasta czekali na dzieci przewodnicy: Agnieszka Walczak, Zdzisław Kryściak i Piotr Zakrzewski, którzy zabrali najmłodszych na nietypową lekcję historii.

W trakcie spaceru dzieci miały możliwość poznania wielu legend związanych z rodzinnym miastem. Dowiedziały się gdzie zamieszkiwał i czym zajmował się kat łowicki, jak zakonnice broniły swojego klasztoru i sprzeciwiły się woli prymasa oraz jak czary spowodowały upadek wieży ratuszowej. Szczególne zainteresowanie wzbudziła legenda o podziemnym, tajemniczym korytarzu prowadzącym z kolegiaty do zamku łowickiego oraz o diable łowickim, który miał zamieszkiwać na wieży kolegiaty. Legendy przybliżały też wielkie wydarzenia z historii miasta jak jarmarki łowickie, czy wizyty znamienitych gości na dworze arcybiskupim.

Trwające ok. 1,5 godziny spacery zakończyły się przed siedzibą PTTK w Łowiczu, gdzie każde z dzieci otrzymało słodki poczęstunek oraz odbyła się loteria fantowa, w której nagrodami były książki „Spacer po łowickich legendach”, długopisy z okolicznościowym nadrukiem oraz zakładki do książki wykonane techniką deqoupage. Każdy uczestnik otrzymał też pamiątkowy znaczek udziału w spacerze z okazji Dnia Dziecka. W sumie w spacerach uczestniczyło ok. 40 osób.

II Dzień Dziecka z przewodnikiem PTTK
II Dzień Dziecka z przewodnikiem PTTK Podobnie jak w roku ubiegłym przewodnicy Łowickiego Oddziału PTTK z Koła im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu zorganizowali… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun