Opisy fotogalerii

Podsumowanie spacerów przewodnickich w Łowiczu

Wakacyjne dyżury przewodnickie w Łowiczu za nami.

Spacery przewodnickie z cyklu „Przewodnik czeka” organizowane w bieżącym roku były wspólnym projektem Urzędu Miasta w Łowiczu i Oddziału PTTK w Łowiczu. Przewodnicy z łowickiego Koła Przewodników im. Anieli Chmielińskiej działającego przy PTTK przez okres wakacji oprowadzali turystów i mieszkańców miasta po najciekawszych miejscach w Łowiczu. W sumie odbyło się dziewięć spacerów, każdy przeprowadzony został przez innego przewodnika. Przewodnicy czekali na uczestników darmowych spacerów w każda niedzielę o godz. 13 przy punkcie informacji turystycznej „drewnianej chatce”.

Obok przybliżania dziejów miasta i ukazywania najciekawszych zabytków Łowicza grupy prowadzone były w taki sposób, by uczestnicy spaceru mieli możliwość wzięcia udziału również w warsztatach ludowych w przymuzealnym skansenie. W sumie w wakacyjnych spacerach uczestniczyło prawie 300 osób, średnio ponad 30 osób w każdym ze spacerów. Różny też był przekrój wiekowy spacerowiczów: często uczestniczyły całe rodziny, dziadkowie z wnukami, rodzice z dziećmi. Warto odnotować, że spacery spotkały się z dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Łowicza i najbliższej okolicy. W spacerach wzięli udział zarówno turyści z pobliskich ośrodków miejskich np. Skierniewic, Sochaczewa, Głowna, Płocka, Łącka, Zgierza, Łodzi czy Warszawy jak również z miejscowości znacznie odleglejszych: Wrocławia, Krakowa, Sandomierza, Jeleniej Góry, Białegostoku, Szczytna, Mielca, Bydgoszczy, Limanowej i in.

Podsumowując można uznać, że wakacyjne dyżury przewodnickie kolejny raz spełniły zakładane cele, stały się okazją do promocji Łowicza i regionu łowickiego wśród rzeszy turystów i mieszkańców miasta. Spacery odbywały się pod hasłem „Turystyka Łączy Pokolenia”.

Podsumowanie spacerów przewodnickich w Łowiczu
Podsumowanie spacerów przewodnickich w Łowiczu Wakacyjne dyżury przewodnickie w Łowiczu za nami. Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun