Opisy fotogalerii

Międzynarodowy Dzień Przewodnika w Łowiczu

Podobnie jak w roku ubiegłym Koło Przewodników Terenowych im. Anieli Chmielińskiej, działające przy łowickim Oddziale PTTK włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. W ramach święta postanowili ukazać pracę przewodnika i działania PTTK uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Już 19 lutego Agnieszka Walczak spotkała się z uczniami klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Sobocie. Przygotowała prezentację multimedialną dotyczącą odznak turystycznych, regionalnych, krajoznawczych. Przedstawiła dzieciom ideę zbierania odznak PTTK. Zapoznała z regulaminami najpopularniejszych z nich, wyjaśniła na czym polega ich weryfikacja. Zachęcała do uczestniczenia w rajdach, spotkaniach i spacerach historycznych organizowanych przez łowickie Koło Przewodników.

Dzień później Dorota Wiśniewska wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Ufy w Mastkach wybrała się na społeczną wycieczkę do Nieborowa. Uczniowie z klas 1-3 zwiedzili Pałac Radziwiłłów i poznali zakamarki radziwiłłowskiego parku. Podczas wycieczki Dorota Wiśniewska zachęciła do zdobywania odznaki Miłośnika Ziemi Łowickiej, wręczyła na ręce Dyrektor Szkoły książeczkę odznaki wraz z potwierdzeniem odbycia pierwszej wycieczki.

Z przyczyn niezależnych od przewodników nie doszło do spotkania w dwóch innych placówkach oświatowych. Jedno ze spotkań zostało przesunięte na inny termin. Ponadto w Gimnazjum nr 4 w Łowiczu zaplanowane jest spotkanie Doroty Wiśniewskiej i Marleny Kozy z młodzieżą i nauczycielami, którzy zamierzają w swojej szkole założyć SKKT.

Dodajmy też, że Święto MDPT zostało odnotowane w prasie regionalnej. W piśmie „Nowy Łowiczanin” ukazał się obszerny artykuł "Nauczyciele ludowi i ambasadorowie" o przewodnikach łowickiego koła.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika w Łowiczu
Międzynarodowy Dzień Przewodnika w Łowiczu Podobnie jak w roku ubiegłym Koło Przewodników Terenowych im. Anieli Chmielińskiej, działające przy łowickim Oddziale PTTK włączyło się w… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun