Opisy fotogalerii

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Białymstoku

Klub Przewodników Turystycznych przy Regionalnym Oddziale PTTK w Białymstoku 21 lutego 2015 roku po raz kolejny postanowił uczcić Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego oprowadzając wszystkich chętnych po Białymstoku. Tym razem przewodnicy zaprosili zwiedzających na trasę pod hasłem Białystok pod okupacjami. Spacer rozpoczął się przy bramie pałacu Branickich, w którym to w okresie okupacji sowieckiej mieścił się OBKOM, a następnie biuro Zarządu Cywilnego Bezirk Białystok w czasie okupacji niemieckiej. Po trasie przewodnicy przybliżali uczestnikom historię - Zgromadzenia Ludowego Zachodniej Białorusi (Teatr Dramatyczny), budynku Gestapo i akcji uwolnienia aresztowanych żołnierzy AK, fabryki Chany Marejn i Wolfa Zylberblatta działającej w strefie fabrycznej na terenie białostockiego getta, a także historię Icchoka Malmeda bohatera białostockiego getta. Spacer zakończył się przy budynku ratusza quizem, a uważni słuchacze mogli wygrać nagrody rzeczowe lub pamiątkowe znaczki. Dodatkową atrakcją zwiedzania okazał się punkt na trasie, gdzie przewodnicy w mundurach zaskakiwali uczestników kontrolą dokumentów. Okazało się także, że sami zostaliśmy również zaskoczeni pomysłowością i talentami aktorskimi naszych kolegów przewodników. W całej akcji wzięło udział 136 uczestników. Po pracowitym świętowaniu zaprosiliśmy przewodników na spotkanie integracyjne z poczęstunkiem.

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego poprzedziliśmy filmikiem promocyjnym zachęcającym do bliższego poznania proponowanej trasy. Filmik został zamieszczony na naszym profilu facebookowym. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tym filmikiem, a także ze zdjęciami.

Izabela Szymańska
Zarząd Klubu Przewodników Turystycznych
przy Regionalnym Oddziale PTTK w Białymstoku

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Białymstoku
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Białymstoku Klub Przewodników Turystycznych przy Regionalnym Oddziale PTTK w Białymstoku 21 lutego 2015 roku po raz kolejny postanowił uczcić… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun