Opisy fotogalerii

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Warszawie i na Mazowszu.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego to święto, podczas którego przewodnicy robią prezent lokalnym mieszkańcom. Z pasją, choć bezpłatnie, pokazują ciekawe, a niejednokrotnie zupełnie zapomniane lub niedoceniane miejsca. Promują w ten sposób swój zawód i nasze „małe ojczyzny”.

Rok 2015 nie różnił się pod tym względem od innych. Przewodnicy przygotowali i w dniach 21-22 lutego poprowadzili 21 spacerów po Warszawie i Mazowszu.

Przed chętnymi do zwiedzania był tego dnia trudny wybór, gdyż spacery były bardzo różnorodne, tematy niekonwencjonalne, a godziny niestety się pokrywały ( dzień w lutym jest krótki i nie dało się ułożyć programu w sposób bezkolizyjny).

Chętni do zagłębienia się w tajniki historii mogli w tych dniach zwiedzać kościoły i klasztory Warszawy lub całe, troszkę może zapomniane miasteczka Mazowsza. Mogli też zapoznać się z historią Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, zgłębić tajemnice warszawskiej Pragi, zachwycić się urokami skarpy wiślanej czy Kampinoskiego Parku Narodowego… A to przecież tylko część proponowanych przez nas tego dnia tematów.

Z zaproszenia do spacerów skorzystało około 400 osób.

Cieszymy się jednak nie tylko z tego, że zostaliśmy zauważeni przez mieszkańców. Dużą radością jest dla nas fakt współpracy z innymi organizacjami zajmującymi się tak jak my, popularyzacją naszego miasta i regionu. Podczas tegorocznych obchodów MDPT współpracowaliśmy z przewodnikami zrzeszonymi w Oddziale KORT Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, z organizacją Przewodnicy Warszawa i Fundacją Varsaviana. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie kontynuowana przy organizacji następnych imprez – bo przecież razem można osiągnąć więcej.

Tekst: Basia Wiśniewska

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Warszawie i na Mazowszu.
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Warszawie i na Mazowszu. Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego to święto, podczas którego przewodnicy robią prezent lokalnym mieszkańcom. Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun