Opisy fotogalerii

„Przewodnik opowiada”

W ramach realizowanego przez Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chorzów oraz Chorzowskie Centrum Kultury cyklu spotkań pt. „Przewodnik opowiada” w piątek 27.02.br. można było wysłuchać w sali konferencyjnej CHCK wykładu Kol. Edwarda Wieczorka o zabytkach szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego. W ciekawy sposób przedstawiona została idea i historia utworzonego w 2001 r. Szlaku Architektury Drewnianej Województwa Śląskiego, którego autorami byli Damian Adamczak (Górnośląski Park Etnograficzny Chorzów) i Edward Wieczorek (Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK Katowice), a także najważniejsze obiekty zlokalizowane na trasach pętli głównej oraz pięciu pętli regionalnych: częstochowskiej, gliwickiej, pszczyńskiej, rybnickiej i beskidzkiej. Warto zaznaczyć, że wśród 93 obiektów wchodzących w skład szlaku ich główna część to kościółki drewniane, ale nie brak na szlaku karczm, młynów wodnych, spichlerzy oraz skansenów. Autor przybliżył również obiekty z poza listy, które w przyszłości miałyby znaleźć się na szlaku.

Spotkanie odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych i było przeznaczone nie tylko dla dwóch chorzowskich Kół Przewodnickich a dla zainteresowanych mieszkańców Chorzowa i miast sąsiednich. Należy podkreślić liczny udział uczniów chorzowskich szkół, dla których była to ciekawa lekcja regionalizmu.

Tekst i zdjęcia: Adam Lapski

„Przewodnik opowiada”
„Przewodnik opowiada” W ramach realizowanego przez Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chorzów… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun