Opisy fotogalerii

Wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Województwie Pomorskim

Wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Województwie Pomorskim były tradycyjnie organizowane w ramach działalności Pomorskiej Federacji Przewodnickiej we współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Przygotowanie obchodów powierzono Kołu Przewodników Terenowych w Lęborku.

Włodarze miasta udostępnili na potrzeby uroczystości reprezentacyjną Salę Rajców zabytkowego ratusza. Oprawę muzyczną zapewnił zespół instrumentów dawnych „Incantare” z Młodzieżowego Domu Kultury.

Spotkanie przewodników z całego województwa było okazją do podziękowania osobom i instytucjom, które dopomagają nam w działaniach.

Medal PTTK za Pomoc i Współpracę otrzymała dyrektor Słowińskiego Parku Narodowego p. Katarzyna Woźniak.

Burmistrz, wiceburmistrz, pracownicy działu promocji miasta i starostwa, nadleśniczy, dyrektorki Domu Kultury i Muzeum w Lęborku; prezes i dyr.. hotelu Grupy Polmlek; dyrektorzy Biblioteki, Centrum Informacji Turystycznej i Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie; Muzeum Archeologiczne w Gdańsku; pracownicy działu promocji miasta i Gwardian Klasztoru Franciszkanów w Wejherowie otrzymali dyplomy-podziękowania Pomorskiej Federacji Przewodnickiej PTTK.

Zarząd Główny docenił poczynania lęborskiego koła i odznaczył je Złotą Honorową Odznakę PTTK.

Lęborski przewodnik kol. Kazimierz Trzebniak należący do naszej organizacji już pół wieku otrzymał Odznakę „ 50 lat w PTTK” Po gali orderowej historię przewodnictwa przybliżył zebranym prezes koła kol. Przemysław Mikusiński.

O pracach archeologicznych na terenie największej nekropoli w Europie Środkowej w Czarnówku, pow. Lęborski, opowiedziała p. Agnieszka Krzysiak, archeolog z Muzeum w Lęborku w prezentacji „Okruch złota w popiele ogniska. Starożytne nekropolie w Czarnówku i ich tajemnice.”

Pan Bogdan Cabaj, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Lębork zreferował historię Nadleśnctwa Lauenburg i już 70-letnią Nadleśnictwa Lębork.

Na zakończenie uroczystości odwiedził nas (jak określił burmistrz) ważny gość – von Catering, było pysznie.

Po opuszczeniu ratusza chętni udali się na spacer po Lęborku, ze zwiedzaniem muzeum i odwiedzinami w nowej siedzibie przewodników w zrewitalizowanym dworcu kolejowym (Stacja Kultura).

tekst: Ireneusz Krawiec
zdjęcia: Iwona Ptasińska

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun