Opisy fotogalerii

XII Ogólnopolski Guide Tour

W dniach 09-12.04.2015 odbył się z inicjatywy klubu/koła PTTK „Baszta Kaszana” w Trzebiatowie, Oddziału Międzyzdroje, władz Gminy Rewal, Trzebiatów, Międzyzdroje, Starostwa Powiatowego Gryfice, Starostwa Powiatowego Kamień Pomorski Guide Tour, w którym udział wzięli przewodnicy/piloci PTTK z całej Polski /26 miejscowości/, oraz zaproszeni goście.

Celem Guide Tour jest promowanie Wybrzeża Zachodniopomorskiego. Przewodnicy i piloci turystyczni PTTK to najlepsi ambasadorzy w przekazywaniu informacji o danym regionie to dlatego że, na co dzień spotykają się z tymi, którzy poszukują najpiękniejszych miejsc na naszym wybrzeżu. Właśnie przewodnicy mogą zachęcić innych do przyjazdu na nasze wybrzeże poprzez dokładne poznanie go przez nich samych. W programie Guide Tour był przewidziany jednodniowy pobyt w gminie Trzebiatów, Rewal, Międzyzdroje i wyjazd „szlakiem miast Hanzy” –Greisfald, Stralsund, Wismar, Lubek, Hamburg. W dniu 09.04.2015’ w godzinach południowych odbyła się sesja na temat turystyki w naszym regionie i „szlaku Hanzy”. Następnie nastąpiło uroczyste otwarcie GUIDE TOUR. W uroczystości brało udział ok. 65 przewodników i pilotów oraz zaproszeni goście. Uczestnicy Guide Tour zwiedzali najciekawsze miejsca – obiekty sakralne Trzebiatowa, godne polecenia innym. Odwiedziliśmy również miejscowości w gminie Rewal. W muzeum „Na klifie” mieliśmy poczęstunek. Międzyzdroje to dzielnica nadmorska oraz okolice. W piątek odwiedziliśmy Greisfald i Stralsund. Sobota to Wismar, Lubeka i Hamburg. W niedzielę na „deser” został Schwerin i jego wspaniały pałac. Wrażenia jakie na nas wywarły odwiedzane miasta, są nie do opisania. Tam trzeba być i na własne oczy to zobaczyć. Mamy nadzieje,że jeszcze tam się wspólnie wybierzemy na dłużej. Bo to co zobaczyliśmy to dopiero „zajawka” tego co musimy jeszcze obejrzeć.

Wrażenia,jakie towarzyszyły uczestnikom Guide Tour, odzwierciedlają jak piękne są ziemie zachodnie. Można pokazywać te same miejscowości, a jak różniące się z roku na rok. I to jest właśnie promowanie poprzez zwiedzanie i zabawę. Słoneczna pogoda sprzyjała i dawała możliwość dyskusjom w szerokich gronach na tematy turystyczne. Humory uczestników nie opuszczały. Zachwyceni pięknem ziem zachodnich, zapowiedzieli przyjazd za rok a wcześniej wrócą tu z turystami i rodzinami.

Jest to dla nas zaszczyt mogąc uczestniczyć i być organizatorem w tak ważnej imprezie promocyjnej.

Z turystycznym pozdrowieniem
Komandor – „Guide Tour”
Tadeusz Rak

Większa liczba zdjęc.

XII Ogólnopolski Guide Tour
XII Ogólnopolski Guide Tour W dniach 09-12.04.2015 odbył się z inicjatywy klubu/koła PTTK „Baszta Kaszana” w Trzebiatowie… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun