Opisy fotogalerii

XIX Ogólnopolski Zlot Nizinny Przewodników PTTK

W dniach 17-19 kwietnia 2015 r. odbył się XIX Ogólnopolski Zlot Nizinny Przewodników PTTK w Międzyzdrojach zorganizowany przez Klub Przewodników PTTK „Na wyspach” w Międzyzdrojach. W zlocie uczestniczyli przewodnicy z : Giżycka, Koszalina, Malborka, Puław, Pszczyny, Stargardu Szczecińskiego, Szczecina, Świnoujścia, Warszawy, Wrocławia, Złotowa oraz Międzyzdrojów, razem 37 osób.

Pierwszy dzień rozpoczął się spacerem z Ośrodka „STILO” do Międzynarodowego Domu Kultury, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie Zlotu przez Burmistrza Międzyzdrojów, Pana Leszka Dorosza. Później uczestnicy obejrzeli film o kosmosie w planetarium. Następnie odbył się spacer po Promenadzie Gwiazd. Przewodnicy zwiedzili również Zagrodę Pokazową Żubrów oraz przeszli czarnym szlakiem przez Kwasowo na Kawczą Górę. Wieczorem wszyscy bawili się przy muzyce.

Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu, odbyła się wycieczka autokarowa. Pierwszym punktem zwiedzania był najwyższy klif na polskim wybrzeżu, Góra Gosań. Następnie uczestnicy Zlotu zwiedzili w Trzęsaczu multimedialne Muzeum „Na klifie” z ekspozycją historii wsi oraz zobaczyli ruiny kościoła z XIV/XV wieku. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w katedrze w Kamieniu Pomorskim, a następnie w Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie. Ostatnim punktem na trasie było zwiedzanie Fortu Gerharda w Świnoujściu. Wieczorem Jerzy Porębski zaśpiewał szanty. Trzeciego dnia uczestnicy Zlotu zwiedzili kolejne atrakcje turystyczne Gminy Międzyzdroje. Przewodnicy, jeszcze przed oficjalnym otwarciem, zobaczyli Bałtycki Park Miniatur. Znajdują się w nim modele sztandarowych budowli nadbałtyckich państw w skali 1:25. Następnie zwiedzili muzeum broni V-3 w Zalesiu. Kolejnym etapem wycieczki był punkt widokowy na terenie wczesnosłowiańskiego grodziska w Lubinie, z którego rozpościera się panorama Zalewu Szczecińskiego, Świnoujścia i Krainy 44 Wysp. Później uczestnicy przeszli z grodziska przez teren Wolińskiego Parku Narodowego nad jez. Turkusowe w Wapnicy.

Na koniec XIX Ogólnopolskiego Zlotu Nizinnego Przewodników PTTK wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie oraz zostali zaproszeni na kolejny, XX Zlot, który odbędzie się w Giżycku.

Adam Jakubowski

Większa liczba zdjęc.

XIX Ogólnopolski Zlot Nizinny Przewodników PTTK
XIX Ogólnopolski Zlot Nizinny Przewodników PTTK W dniach 17-19 kwietnia 2015 r. odbył się XIX Ogólnopolski Zlot Nizinny Przewodników PTTK w Międzyzdrojach… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun