Opisy fotogalerii

Noc Muzeów z Kołem Przewodników z Łowicza

Łowicki Oddział PTTK i działające przy nim Koło Przewodników im. Anieli Chmielińskiej były współorganizatorami Nocy Muzeów w Łowiczu. W ramach tej wyjątkowej nocy przewodnicy mieli okazję pograć z dzieciakami w grę planszową "Podróż po Łowiczu z przeszkodami" autorstwa Karola Rybackiego, wydanej w jego drukarni w 1923 r. Przypomnijmy, że PTTK w Łowiczu ogłosiło 2015 Rokiem Karola Rybackiego i przy tej okazji promuje wiele wydarzeń związanych z jego działalnością. Przez dwie godziny trwała zacięta rywalizacja, na wielkiej planszy (4/4 metry), zamiast pionków po poszczególnych polach poruszali się uczestnicy gry, dzieci były dopingowane przez rodziców, a na koniec na zwycięzców czekały nagrody. W dwugodzinne rozgrywki włączyło się wiele dzieci i młodzieży. Rozgrywki w „planszówce” Karola Rybackiego poprowadzili przewodnicy Agnieszka Walczak, Jagoda Lendzion i Zdzisław Kryściak.

W tym samym czasie na dziale etnograficznym i historycznym łowickiego muzeum czekali na gości przewodnicy Adam Szymański i Ireneusz Cybulski. Oprowadzali oni chętnych po ekspozycji muzealnej i przybliżali historię zbiorów Władysława Tarczyńskiego – założyciela pierwszego muzeum w Łowiczu, dzieje miasta Łowicza oraz prezentowali przejawy łowickiej kultury ludowej. Udział przewodników był jednym z punktów Nocy Muzeów, odbyły się również wystawy, koncerty i występ teatralny.

zdjęcia: J. i M. Lendzion, A. Szymański

Noc Muzeów z Kołem Przewodników z Łowicza
Noc Muzeów z Kołem Przewodników z Łowicza Łowicki Oddział PTTK i działające przy nim Koło Przewodników im. Anieli Chmielińskiej były współorganizatorami… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun