Opisy fotogalerii

Panel przewodnicki na Zlocie Turystów Województwa Mazowieckiego

W dniach 26-27 września 2015 roku w Ostrołęce odbył się XVI Zlot Turystów Województwa Mazowieckiego. W drugim dniu zlotu miał miejsce panel przewodnicki zorganizowany przy współudziale Samorządu Przewodników Turystycznych PTTK Województwa Mazowieckiego i przewodników z Warszawskiego Oddziału Przewodników PTTK.

Panel otworzyła kol. Joanna Lipińska – Prezes Warszawskiego Oddziału Przewodników, która przybliżyła zasady działania i pracy oraz specyfikę oddziału przewodnickiego PTTK, na przykładzie Warszawskiego Oddziału Przewodników PTTK. Przedstawiła także działalność szkoleniową, którą prowadzi Oddział. Między innymi przybliżyła program Akademii Przewodnickiej realizowany w celu poszerzenia wiedzy członków kół przewodnickich, zrzeszonych w Oddziale.

Dalszą część panelu poprowadziła kol. Dorota Wójcik. Przedstawiła zebranym nowoczesne formy oprowadzania turystów jakimi są gry miejskie. Szczegółowo zaprezentowała metody przygotowania takiej imprezy, jakie pomoce są niezbędne do realizacji przedsięwzięcia oraz jak powinna przebiegać sama impreza. Wszystko poparte było prezentacją multimedialną oraz materiałami drukowanymi z już odbytych imprez. Zebrani na sali przewodnicy z kół i klubów z całego województwa byli bardzo zainteresowani tematem, czego dowodem było dużo zadawanych pytań związanych z tematem prezentacji.

W panelu wzięło udział ponad pięćdziesiąt osób i był to znaczny wzrost w stosunku do roku ubiegłego, gdy w czasie Zlotu Turystów w Kozienicach po raz pierwszy odbył się panel przewodnicki adresowany do koleżanek i kolegów przewodników z województwa mazowieckiego. W obydwu imprezach wzięła udział kol. Anna Sierpińska – Przewodnicząca Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego PTTK i Krajowego Samorządu Przewodników Turystycznych PTTK.

Zdjęcia i tekst:
Jacek Delert

Panel przewodnicki na Zlocie Turystów Województwa Mazowieckiego
Panel przewodnicki na Zlocie Turystów Województwa Mazowieckiego W dniach 26-27 września 2015 roku w Ostrołęce odbył się XVI Zlot Turystów Województwa Mazowieckiego. Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun