Opisy fotogalerii

Przewodnicy Śląscy w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

W dniu 9 września 2015 r. przewodnicy śląscy (głównie katowiccy) gościli w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oddanej społeczeństwu przed niecałym rokiem w Katowicach. Obiekt z zewnątrz wygląda imponująco. Ale to, co można zobaczyć wewnątrz, budzi zachwyt i podziw oraz wywołuje uznanie dla architektów i budowniczych obiektu. Jak oceniają muzycy (a koncertują tu osobistości o światowej renomie – zarówno soliści, jak i dyrygenci z całego świata) jest to obiekt o wspaniałej akustyce, dorównujący najsłynniejszym salom koncertowym świata.

W trakcie zwiedzania mogliśmy zobaczyć wnętrza dostępne tylko muzykom i obsłudze technicznej (garderoby, stanowiska sterownicze, zaplecze biurowe, zaplecze gastronomiczne, ciągi komunikacyjne itp.) oraz zapoznać się z tajnikami rozwiązań technicznych (akustyka, oświetlenie, mechanizmy sceniczne).

Wszyscy opuszczaliśmy siedzibę NOSPR zachwyceni i pełni uznania, szczególnie w zakresie rozwiązań akustycznych. Dziękowaliśmy też trójce przewodników – pracowników NOSPR-u, którzy bardzo szczegółowo wyjaśniali dość zawiłe problemy techniczne i odpowiadali na wszystkie nasze pytania.

Zwiedzanie było możliwe dzięki kol. Marii Zarębskiej, prezesce Koła Przewodników Miejskich po GOP i Terenowych w Katowicach, która uzgodniła termin i warunki zwiedzania NOSPR-u.

Stanisław Kawęcki

Przewodnicy Śląscy w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach
Przewodnicy Śląscy w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach W dniu 9 września 2015 r. przewodnicy śląscy (głównie katowiccy) gościli w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun