Opisy fotogalerii

Jubileusz 50 lecia Klubu Przewodników I Pilotów Rzepiór we Wrocławiu 2-4.10.2015

We wrocławskim ratuszu w Sali Posiedzeń rozpoczęły się obchodu 50 lecia Klubu Przewodników i Pilotów Rzepiór. Wśród licznie przybyłych gości, byli przedstawiciele władz samorządowych, Towarzystwa Miłośników Wrocławia, ks. infułat prof. dr. hab. Józef Pater Kapelan Przewodników Dolnośląskich, zaprzyjaźnieni dyrektorzy Muzeów Wrocławskich, przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego, Muzeum Przyrodniczego KPN i Parku Narodowego Gór Stołowych. Byli również przedstawiciele Samorządu Przewodników PTTK Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiej Federacji Przewodników PTTK, Krajowego Samorządu Przewodników Turystycznych PTTK, przybyli m. in. przewodnicy z Kół i Klubów z terenu Dolnego Śląska, Opola, Olsztyna, Warszawy, Wołomina, Krosna, Kalisza, Częstochowy, Sosnowca, Katowic.

Klub RZEPIÓR otrzymał Złotą Honorową Odznakę PTTK, były też wyróżnienia dla koleżanek i kolegów za działalność na niwie przewodnickiej. Wśród wielu osób odznaczonych była m.in. Barbara Kopydłowska, która jako wieloletni i bardzo zasłużony prezes Klubu przyczyniła się i przyczynia nadal do rozwoju Klub Rzepiór, w podziękowaniu otrzymała gromkie brawa od zebranych. Byli też wyróżnieni członkowi honorowi Rzepióra, a wśród nich znany we Wrocławiu artysta kowal Ryszard Mazur m.in. twórca rzeźby Rzepióra (na zdjęciu).

Z żartem i zabawą, Szlakiem legend, anegdot i historii Starego Miasta prowadziły uczestników po Wrocławiu koleżanki Małgosia Urlich-Kornacka i Alina Filipowicz, co spotkało się z uznaniem.

Uroczysta kolacja w Dworze Polskim, była również miejscem koncertu bluesowego zespołu Mizia and Mizia bardzo ciepło przyjętego, były bisy. Prezentację multimedialną o ludziach i działalności w minionych 50 latach Klubu Rzepiór prowadził duet – gospodarz Jubileuszu Michał Ambroż i Halina Skowrońska, czytająca swojego autorstwa wesołe rymowane wierszyki. Po kolacji był przejazd autokarem do Szklarskiej Poręby na wyjazdową część obchodów Jubileuszu.

Sobota to wycieczki każdy mógł coś wybrać, wśród nich ta w Karkonoszach Czeskich na Harrachovy kameny 1421m, którą prowadził znakomity przewodnik sudecki Darek Wójcik, pogoda też dopisała i można było nacieszyć oczy rozległymi widokami. Wieczorem jeszcze teatr w Michałowicach, byliśmy na spektaklu pt. Nasza Klasa. To prawdziwa perełka i magiczne miejsce, które prowadzi para aktorów Jadwiga i Tadeusz Kutowie. W niedzielę wizyta w Aqua Park i w Muzeum przyrodniczym w Cieplicach Zdrój. Warte zobaczenia nie tylko ze względu na bogatą kolekcję przyrodniczą, ale również na zachowane malowidła pocysterskie. Uroczysty obiad zakończył lecie Rzepióra po którym autokar powrócił do Wrocławia.

Trzydniowe obchody 50 lecia Rzepióra wpadły nadzwyczaj udanie. Zasługa to bardzo interesującego programu, który szczegółowo rozpisał atrakcje uroczystych obchodów Jubileuszu. Zaangażowanie organizacyjnie i merytoryczne to sukces całego grona „Rzepiórowców” poza już wymienionymi osobami trzeba wspomnieć: Jadwigę Bałazińską, Lecha Błaczkowskiego, Jadwigę i Ireneusza Spychalskich i wielu innych. Wszystkim członkom Klubu Rzepiór składam gratulacje i życzenia dalszej wszechstronnej działalności przewodnickiej i wielu kolejnych udanych Jubileuszów.

Tekst: Tomasz Kołtun Foto: Tomasz Kołtun, Lech Błaczkowski

Jubileusz 50 lecia Klubu Przewodników I Pilotów Rzepiór we Wrocławiu 2-4.10.2015
Jubileusz 50 lecia Klubu Przewodników I Pilotów Rzepiór we Wrocławiu 2-4.10.2015 We wrocławskim ratuszu w Sali Posiedzeń rozpoczęły się obchodu 50 lecia Klubu Przewodników i Pilotów Rzepiór. | Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun