Opisy fotogalerii

Szkolny Konkurs Krasomówczy

Szkolny Konkurs Krasomówczy został zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Przewodników PTTK o tytuł „Przewodnik – Krasomówca”.

Organizatorzy postanowili zorganizować mniejszy zakresem konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych a organizatorem tych zmagań ustalono na środowisko przewodnickie z Koła Przewodników im. Augusta Czarnynogi w Chorzowie i Chorzowskie Centrum Informacji Turystycznej. Skierowano zaproszenia do chorzowskich szkół oraz do zaproszonych szkół województwa śląskiego. Powołano komitet organizacyjny w osobach kol. Heleny Witkowskiej, Mirosława Nawrockiego, Aleksandra Franiasza. Prezydent Chorzowa Pan Andrzej Kotala objął swoim patronatem Konkurs.

W regulaminie ustalono, że każdy uczestnik przedstaw gawędę krajoznawczą z swojego terenu posługując się poprawna polszczyzną.

Organizatorzy postanowili, że eliminacje dla szkół gimnazjalnych przeprowadzone zostaną 19 marca a dla szkół podstawowych 20 marca. Finaliści będą mogli zaprezentować się w finale Konkursu Krasomówczego w Pszczynie 22 marca 2015 roku.

Jury Szkolnego Konkursu Krasomówczego w składzie: Maria Kopeć, Emilia Zajdok, Helena Witkowska, Ryszard Ziernicki po przesłuchaniu wszystkich zawodników postanowili nagrodzić:
w kategorii szkół gimnazjalnych –
Julię Dwornik – ucz. kl. I gimnazjum na 16 z Bielska Białej za temat: Co się wydarzyło na Przełęczy Salmopolskiej.
Nauczyciel: Mirosława Łukowicz – Pędzierska
Wojciecha Ćwikowskiego – ucz. kl I Gimnazjum nr 20 z Katowic za temat: Karol Miarka – Ślązak Niecodzienny.
Nauczyciel: Izabela Pawlik

W kategorii szkół podstawowych –
Magdalena Kotas – ucz. kl. V. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 6 Rybnik Za temat: O Ramży i jego skarbach.
Nauczyciel; Bożena Fojcik
Jakub Taborowski – ucz. kl III Szkoły Podstawowej nr 40 z Sosnowca Za temat: Legenda o mogile imci Pawła Jetliczka z Sosnowca.
Nauczyciel: Agnieszka Furtacz.

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Pana Prezydenta Chorzowa i Chorzowskie Centrum Informacji Turystycznej.

Zgodnie z regulaminem konkursu zaprezentowali się podczas Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla przewodników PTTK, który odbył się w sali lustrzanej zamku pszczyńskiego. Za swoje występy nagrodzeni zostali ogromnymi brawami a dodatkowo otrzymali sprzęt turystyczny.

Szkolny Konkurs Krasomówczy
Szkolny Konkurs Krasomówczy Zarząd Samorządu Przewodników Turystycznych PTTK na posiedzeniu w dniu 20.12.2014r w Kielcach podjął Uchwałę o… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun