Opisy fotogalerii

III Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Przewodników O Tytuł „Przewodnik – Krasomówca” W Pszczynie

W dniach 11 – 13 marca 2016 roku w Pszczynie odbył się III Konkurs Krasomówczy Przewodników o tytuł „Przewodnik – Krasomówca". W Sali Audiowizualnej Stajni Książęcych Muzeum Zamkowego odbyły się eliminacje, w wyniku których 5 przewodników zakwalifikowało się do finału. Sam finał, z udziałem licznej rzeszy kibiców, odbył się w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego. Zacięty finał wyłonił najlepszych Przewodników – Krasomówców.

Laureatami Konkursu zostali:
I miejsce – Katarzyna Sylwestrzak – 12,02 pkt. – Koło Przewodników Beskidzkich im. Stefana Czerneleckiego Oddział PTTK w Bielsku-Białej
II miejsce – Ewa Jagielska – 11,20 pkt. – Koło Przewodników im. Marcelego Mottego Oddział Poznański PTTK)
III miejsce – Edward Fietko – 11,08 pkt. – Klub Przewodników Turystycznych Oddział Wojskowy PTTK w Krakowie)
IV miejsce – Władysława Magiera – 10,66 pkt. – Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych Oddział PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie)
V miejsce – Magdalena Jakubowska – 10,52 pkt. – Klub Przewodników „Na Wyspach” Oddział PTTK w Międzyzdrojach)
VI miejsce – Eugeniusz Przykuta – Klub Przewodników po Zabytkowej Kopalni „Guido” w Zabrzu.

Nagroda publiczności otrzymała Katarzyna Sylwestrzak (Koło Przewodników Beskidzkich im. Stefana Czerneleckiego Oddział PTTK w Bielsku-Białej)

 Warto  dodać, że podczas zakończenia Konkursu z udziałem dostojnych gości, w tym władz powiatu pszczyńskiego i miasta Pszczyny, prezesa ZG PTTK Romana Bargieła, dyrektora Muzeum Zamkowego w Pszczynie Macieja Klussa zaprezentowała się laureatka konkursu młodzieżowego Julia Dwornik z Gimnazjum nr 16 z Bielska-Białej  oraz uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 40 z Sosnowca pod kierunkiem Agnieszki Furtacz z koncertem piosenek turystycznych.

Organizatorzy zebrali podziękowania za organizację i wzorowe przeprowadzenie Konkursu.

Z kronikarskiego obowiązku należy podziękować osobom pracującym w trakcie Konkursu, a mianowicie Jury Konkursu, Sekretariatowi Konkursu i prowadzącemu Konkurs.
Jury pracowało w składzie:
Stanisław Kawęcki – przewodniczący – Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK woj. śląskiego
Maria Kopeć – kulturoznawca z Bytomia
Katarzyna Masny – Muzeum Zamkowe w Pszczynie
Anna Sierpińska – przewodnicząca Krajowego Samorządu Przewodników Turystycznych PTTK i Komisji Przewodnickiej ZG PTTK
Weronika Zawisza-Grzanka – nauczyciel języka polskiego I LO w Pszczynie
Andrzej Konarski – Koło Przewodników we Wrocławiu (laureat Konkursu Krasomówczego w Golubiu-Dobrzyniu) 
Henryk Skrobol – Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowo-Nizinnych im. Haliny i Witolda Jakubowskich Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej w Pszczynie

Sekretariat Konkursu:
Witold Brol – Koło Przewodników Turystycznych Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej w Gliwicach
Maria Łapińska – Koło Przewodników Miejskich po GOP i Terenowych Oddział Górnośląski PTTK w Katowicach
Helena Witkowska – Koło Przewodników Turystycznych im. Augusta Czarnynogi Oddział PTTK w Chorzowie 

Szczególne podziękowania należą się Jackowi Delertowi (Warszawskie Koło Przewodników Miejskich, Warszawski Oddział Przewodników PTTK) za sprawne poprowadzenie Konkursu.

Konkurs nie odbyłby się gdyby nie działalność Komitet Organizacyjny, który pracował w składzie: S. Kawęcki, M. Łapińska, H. Witkowska, S. Koniuszewska, W. Brol, M. Nawrocki i Ryszard Ziernicki (wszyscy to członkowie Rady Samorządu Przewodników Turystycznych PTTK woj. śląskiego).

Na podziękowania zasłużyli sponsorzy, m.in. Oddział PTTK i Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych w Mikołowie, Oddział PTTK i Klub Przewodników Turystycznych w Tarnowskich Górach, Koło Przewodników Turystycznych Oddziału Zakładowego PTTK przy Hucie „Batory” S.A. w Chorzowie, Oddział PTTK w Bielsku-Białej, a także Chorzowskie Centrum Informacji i Turystyki i Miejskie Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz władze powiatu pszczyńskiego i miasta Pszczyny.

Ryszard Ziernicki

III Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Przewodników O Tytuł „Przewodnik – Krasomówca” W Pszczynie
III Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Przewodników O Tytuł „Przewodnik – Krasomówca” W Pszczynie W dniach 11 – 13 marca 2016 roku w Pszczynie odbył się III Konkurs Krasomówczy Przewodników o tytuł „Przewodnik – Krasomówca". Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun