Opisy fotogalerii

X Jubileuszowa Sesja z cyklu „Piastowie śląscy”

W dniach od 5 – 10 lipca 2016 r. odbyła się X Jubileuszowa Sesja z cyklu „Piastowie śląscy”. Tym razem gospodarzem sesji byli przewodnicy z województwa śląskiego, a terenem penetracji: miasto Katowice, powiat tarnogórski, powiat kłobucki i powiat lubliniecki. W Katowicach uczestnicy sesji zwiedzili dwa obiekty niedawno oddane do użytku, a mianowicie gmach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz gmach Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Aby scharakteryzować minioną sesję pozwolę sobie przytoczyć opinię jednego z uczestników – Ireneusza Krawca z Lęborka: „Byłem po raz pierwszy i muszę powiedzieć, że jest to bardzo bogata programowo i intensywna w doznaniach krajoznawczych impreza. (…) Codziennie na trasie kilka pałaców, kilka kościołów (nie wiedziałem, że aż tyle drewnianych jest na Śląsku) i parę kilometrów, na szczęście autokarem. Prawdziwą perełką było zwiedzanie pałacu  w Koszęcinie, siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Naszym przewodnikiem był Piotr Hankus, były solista Zespołu „Śląsk”, niezapomniany Starzyk, Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi 2015. O siedzibie i historii Zespołu mówił piękną polszczyzną, oczarował wszystkich  sposobem wysławiania, narracją i kulturą osobistą. Wycieczka zmieniła się nieoczekiwanie w warsztaty przewodnickie”.

Ale nie tylko w Koszęcinie przyjmowano nas serdecznie – tak było w każdej miejscowości i w każdym obiekcie, A do tego dopisała pogoda. Wszyscy zadowoleni byli z bardzo dobrych warunków zakwaterowania i smacznego wyżywienia w Zajeździe „Nowy Dwór” w Molni, niedaleko Lublińca.

Obsługę przewodnicką zapewnili: Danuta Sarnicka i Stanisław Kawęcki. Za stronę organizacyjną imprezy odpowiadali: Helenas Witkowska, Maria Łapińska i Stanisław Kawęcki.

Stanisław Kawęcki

X Jubileuszowa Sesja z cyklu „Piastowie śląscy”
X Jubileuszowa Sesja z cyklu „Piastowie śląscy” W dniach od 5 – 10 lipca 2016 r. odbyła się X Jubileuszowa Sesja z cyklu „Piastowie śląscy”. Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun