Opisy fotogalerii

Kolejny kurs dla kandydatów na instruktorów przewodnictwa PTTK za nami…

W dniach 21-26 lutego 2017 r. w Sanoku odbył się kurs dla kandydatów na instruktorów przewodnictwa PTTK. Jego organizatorem było Koło Przewodników PTTK przy Oddziale „Ziemia Sanocka” w Sanoku wspólnie z Krajowym Samorządem Przewodników Turystycznych PTTK oraz Komisją Przewodnicką ZG PTTK.

Tegoroczne szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród naszych Koleżanek i Kolegów, bowiem do Sanoka przyjechała grupa aż 40 kandydatów reprezentujących Koła i Kluby od Gdańska i Gdyni poprzez Giżycko, Warszawę, Łowicz, Łódź, Kraków, Rybnik aż po Żywiec, Nowy Targ, Jarosław, Przemyśl i Sanok.

Swoją przygodę szkoleniową przewodnicy górscy rozpoczęli od wizyty w siedzibie Grupy Bieszczadzkiej GOPR w Sanoku oraz wycieczki z udziałem ratowników GOPR na Połoninę Wetlińską. Natomiast dla przewodników terenowych i miejskich kurs otworzyła wycieczka po Sanoku, obejmująca m.in. zwiedzanie wystawy ikon oraz galerii obrazów Zdzisława Beksińskiego.

Zajęcia teoretyczne przeprowadzone zostały w gościnnych progach sanockiego MOSiR. Tematyka wykładów była bardzo szeroka, a wśród poruszanych zagadnień pojawiła się m.in. metodyka prowadzenia wycieczek, zasady organizowania kursów przewodnickich, kultura słowa w przekazie przewodnickim czy też wiedza psychologiczna i socjologiczna w pracy przewodnika. Swego rodzaju nowością było przedstawienie w czasie 4-minutowego wystąpienia samodzielnie przygotowanej autoprezentacji dotyczącej ścieżki rozwoju zawodowego. Natomiast dzięki życzliwości Burmistrza Sanoka w przerwie między wykładami można było bezpłatnie skorzystać z atrakcji miejscowego lodowiska.

Na zakończenie zajęć przyszedł czas na test sprawdzający zdobytą wiedzę. Wszyscy kursanci pomyślnie zdali ten egzamin, a po uroczystym „blachowaniu” stali się oficjalnie członkami kadry programowej PTTK jako Instruktorzy Przewodnictwa.

W tym miejscu należą się serdeczne podziękowania dla organizatorów oraz prelegentów za wkład włożony w przygotowanie kursu oraz zapewnienie miłej i przyjaznej atmosfery. Natomiast dla uczestników kursu - gratulacje!

Marcin Szumny
instruktor przewodnictwa PTTK
Fot. Monika Kowalczyk

Kolejny kurs dla kandydatów na instruktorów przewodnictwa PTTK za nami…
Kolejny kurs dla kandydatów na instruktorów przewodnictwa PTTK za nami… W dniach 21-26 lutego 2017 r. w Sanoku odbył się kurs dla kandydatów na instruktorów przewodnictwa PTTK. Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun