Opisy fotogalerii

Spotkanie na Rondzie Sztuki w Katowicach

Do tradycji doszło już coroczne spotkanie przewodników z mieszkańcami Katowic z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Pomysłodawczynią tych spotkań jest kol. Maryla Zarębska - prezes Koła Przewodników Terenowych i Miejskich w Katowicach. Wspólnie z kolegami przewodnikami z Koła Przewodników Beskidzkich w Katowicach zaproponowała cykl spotkań z mieszkańcami Katowic prezentując wiadomości krajoznawcze miast sasiadujących z Katowicami a przewodnicy beskidzcy prezentują bogaty dorobek krajoznawczy z tematyki górskiej. Spotkania te cieszą się coraz większą popularnością, tak jak w tym roku - 13 lutego 2017 roku, zabrakło miejsc do siedzenia dla gości.

W tym roku organizatorzy zaprosili kol. Witka Brola - z Koła Przewodników z Gliwic, który zaprezentował temat "Gliwice - moje miasto". Wystąpienie kol. Witka przewidzianne na ok. 30 min, przerodziło się prawie 3 krotnie i gorącymi oklaskami uczestnicy dziekowali za ogromną wiedzę i wiele ciekawostek jakie zaprezentował prelegent. Chciałoby się Go jeszcze słuchać, ale czekal już drugi prelegent kol. Karol Lipowczan, który zaprezentował i przypomniał zebranym wiadomości o budowanej 25 lat temu wieży widokowej na Baraniej Górze. Cóż to była za lekcja historii Beskidu Śląskiego. Widzieliśmy znane twarze naszych starszych kolegów podczas budowy tak ważnej dla naszych Beskidów budowli. Niestety niektórych z budowniczych już nie ma wśród nas i ten film a i prelekcja była podziękowaniem za ich pracę. Szybko zleciało to spotkanie. Zaproszeni przez kol. Marylę zebrani potwierdzili swą obecność na kolejnym spotkaniu w Rondzie Sztuki w przyszłym roku.

Ryszard Ziernicki

Spotkanie na Rondzie Sztuki w Katowicach
Spotkanie na Rondzie Sztuki w Katowicach Do tradycji doszło już coroczne spotkanie przewodników z mieszkańcami Katowic z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun