Opisy fotogalerii

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Barczewie

W niedzielę, 19 lutego MDPT zawitał do warmińskiego miasteczka Barczewa. Wycieczka piesza po mieście była jednocześnie otwarciem krajoznawczego projektu Zdobywamy Regionalną Odznakę Krajoznawczą - cyklu wspólnie realizowanego przez Koło Laurencja i Koło Przewodników Turystycznych przy Oddziale Warmińsko-Mazurskim PTTK w Olsztynie.

Wycieczkę po Barczewie poprowadził pomysłodawca całego projektu przewodnik PTTK Andrzej Bobrowicz z Koła Przewodników Turystycznych w Olsztynie. Wycieczka rozpoczęła się na zabytkowym dworcu PKP. Następnie uczestnicy odwiedzili Skarbiec Kultury Europejskiej, nowe miejsce kulturalne Barczewa - świetny przykład możliwości zagospodarowania nieczynnego kościoła ewangelickiego. Na trasie znalazł się również franciszkański kościół św. Andrzeja wraz z kaplicą św. Antoniego, gdzie znajduje się renesansowy nagrobek kardynała Andrzeja Batorego i jego brata Baltazara, wyjątkowy zabytek sztuki sepulkralnej.

Barczewo to miasto Feliksa Nowowiejskiego, nie mogło zatem zabraknąć wizyty w Salonie Muzycznym im. Feliksa Nowowiejskiego, który od wielu lat gromadzi pamiątki po słynnym kompozytorze. Serdecznie podjęci zostaliśmy przez Magdalenę Łowkiel-Klimek. Pod jej batutą odśpiewana została wspólnie "Rota". Krajoznawcy odwiedzili również XIX-wieczną synagogę, która dziś jest obiektem kulturalnym, tworzącym niepowtarzalny klimat wielokulturowości miasteczka nad Pisą. Wycieczka zakończyła się na barczewskim Rynku, w sąsiedztwie ratusza.

Ogromne podziękowania należą się pracownikom Informacji Turystycznej w Barczewie, którzy mimo niedzieli zorganizowali wstępy i udostępnili obiekty do zwiedzania. Zdjęcia z tego wydarzenia zostały umieszczone w galerii dzięki pracownikom Informacji Turystycznej w Barczewie oraz Adama Frenszkowskiego z Koła Przewodników w Olsztynie.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Barczewie
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Barczewie W niedzielę, 19 lutego MDPT zawitał do warmińskiego miasteczka Barczewa. Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun