Opisy fotogalerii

Otwarcie sezonu przewodnickiego w woj. Warmińsko-mazurskim

Stałą tradycją zapoczątkowaną przez Samorząd Przewodnicki woj. warmińsko-mazurskiego są wspólne spotkania warmińsko-mazurskich przewodników na otwarcie i zamknięcie sezonu turystycznego na Warmii i Mazurach. 25 marca 2017 r. przewodnicy zjechali do Giżycka. Organizatorem spotkania było Koło Przewodników przy Oddziale Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku, co samo w sobie już gwarantowało znakomitą organizację. Poza gospodarzami przybyli przewodnicy z pozostałych ośrodków, czyli Kętrzyna, Elbląga i Olsztyna. Specjalnym gościem była delegacja z zaprzyjaźnionego Koła Przewodników w Białymstoku.

Tym razem poznawanie Giżycka było bardzo niesztampowe, przez co niezwykle ciekawe. Gospodarze zaplanowali przyrodniczo-leśny program. Po spotkaniu na giżyckim dworcu uczestnicy przejechali do Lasu Miejskiego, położonego na obrzeżach Giżycka, gdzie znajduje się Izba Edukacji Przyrodniczo-Leśnej "Quercus", gdzie czekał mały przywitalny poczęstunek. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Witosława Wyrobka i Andrzeja Bobrowicza, stery przejęli leśnicy, panowie Sławomir Kowalczyk i Stanisław Stelmasiewicz. Po prelekcji o giżyckim Lesie Miejskim przyszedł czas na wyjście na ścieżkę przyrodniczą, którą rozpoczynały trzy potężne pomnikowe dęby: Wojciech, Domejko i Dowejko. Jak przystało na nazwę Quercus, pomnikowych dębów nie zabrakło, na ścieżce odwiedziliśmy jeszcze Wyniosłego i Wilhelma. Dęby w Lesie Miejskim należały kiedyś do rzadkości, zwyczajowo pary młode zasadzały sześć dębów, z okazji zawarcia związku małżeńskiego. Dziś widać ich pracę wykonaną kilka wieków temu. Ścieżka jest tak poprowadzona, aby pokazać najciekawsze miejsca giżyckiego lasu. Nie zabrakło również akcentów historycznych. Przy Pomniku Artylerzystów czekał na nas umundurowany żołnierz 147 Pułku Piechoty (inaczej zwanego 2 Mazurskim) 37 Dywizji Cesarstwa Niemieckiego, poddany miłościwie nam panującego Cesarza Wilhelma II. W rolę tę brawurowo wcielił się Krzysztof Zachwieja. Po powrocie do Izby przewodnicy obejrzeli jeszcze krótki film promocyjny i otrzymali od organizatorów giżyckie pamiątki. Całość spotkania zwieńczyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Następne spotkanie warmińsko-mazurskich przewodników odbędzie się w dniach 14-15 października w Elblągu.

Otwarcie sezonu przewodnickiego w woj. Warmińsko-mazurskim
Otwarcie sezonu przewodnickiego w woj. Warmińsko-mazurskim Stałą tradycją zapoczątkowaną przez Samorząd Przewodnicki woj. warmińsko-mazurskiego są wspólne spotkania warmińsko-mazurskich przewodników… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun