Opisy fotogalerii

Szkolenie licencyjne po Babiogórskim Parku Narodowym

W dniu 18 marca 2017r. Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych o/PTTK Dąbrowa Górnicza zorganizowało wyjazd do Dyrekcji Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi. Celem naszego wyjazdu było szkolenie licencyjne, które pozwoli nam oprowadzać grupy po terenie parku narodowego. W pierwszej części szkolenia mogliśmy się dowiedzieć co zmieniło się w w BgPN na przestrzeni ostatnich 2 lat, o czujnikach ruchu na szlakach turystycznych, remoncie infrastruktury turystycznej, monitoringu przyrodniczym, gdzie można obserwować na kamerce zwierzęta i ptaki, ukryte skarby Babiej Góry czy wreszcie piętra roślinne i klimatyczne. Ponadto przekazano nam dane o gatunkach roślin ( tojad morawski, rogownica alpejska ,okszyn jeleni, gnidosz hacqueta) i zwierząt (głuszec, cietrzew, żbik, żołędnica),które są zagrożone. Podano również informację o organizowanych zajęciach tematycznych na terenie parku, ogrodzie zmysłów czy ścieżkach edukacyjnych (Mokry Kozub, Echa pierwotnej puszczy karpackiej, śladami Wawrzyńca Szkolnika, dolina Rybnego Potoku czy u źródlisk Morza Czarnego).Na koniec szkolenia odbył się quiz połączony pokazem ciekawostek, najlepsi otrzymali pamiątkowe albumy. Licencje odnowiło 10 przewodników z naszego koła. GRATULUJEMY!!!

W 2 części wyjazdu odwiedziliśmy jeszcze Klasztor Karmelitów Bosych na Przeł.Przysłop, dom gdzie mieszkał i przebywał w latach 60-tych ubiegłego wieku kardynał Stefan Wyszyński w Stryszawie -Siwcówce oraz Park Drewnianej Zabawki Ludowej w Stryszawie.

Tekst: Grzegorz Gdesz, foto Dorota, Grzegorz Gdesz.

Szkolenie licencyjne po Babiogórskim Parku Narodowym
Szkolenie licencyjne po Babiogórskim Parku Narodowym W dniu 18 marca 2017r. Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych o/PTTK Dąbrowa Górnicza zorganizowało wyjazd do… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun