Opisy fotogalerii

Otwarcie sezonu przewodnickiego na Warmii i Mazurach

24 marca 2018 r., po raz czwarty z rzędu warmińsko-mazurscy przewodnicy PTTK wspólnie otworzyli sezon przewodnicki. Organizatorem spotkania był Samorząd Przewodnicki PTTK woj. warmińsko-mazurskiego, gospodarzem tym razem było Koło Przewodników Terenowych w Kętrzynie. Do miasta nad Gubrem poza gospodarzami przybyli przewodnicy z Olsztyna, Elbląga, Giżycka oraz nasi tradycyjni goście – przewodnicy z Białegostoku.

Spotkanie rozpoczęliśmy od dwóch prelekcji wygłoszonych w siedzibie kętrzyńskiego koła, na odnowionym dworcu PKP. Mariusz Wyczółkowski z Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego opowiedział o losach kętrzyńskich masonów, prezentując również pamiątki z kętrzyńskiej loży masońskiej, przechowywane w muzeum w Kętrzynie. Aleksander Puszko zaś przedstawił problematykę architektury na Mazurach na przestrzeni wieków. Po części wykładowej przewodnicy odbyli spacer po mieście w drodze na obiad. Podczas przejścia Jagoda Filipczuk, opowiedziała kilkanaście nie do końca znanych wszystkim historii z przeszłości Kętrzyna. W drugiej części spaceru miejskiego można było się dowiedzieć również o przyszłości, jaką będzie ustawienia latem 2018 r. Ławeczki Wojciecha Kętrzyńskiego. W tym roku obchodzimy zarówno 180 rocznicę urodzin mazurskiego historyka, jak i wspominamy 100-lecie jego śmierci.

Ostatnim punktem, ale najbardziej rozbudowanym była wizyta w Konsulacie Świętego Mikołaja, który mieści się od lat właśnie w Kętrzynie. Konsulat ten bardziej z dyplomacji słynie ze swoich produktów jakimi są szklane bombki. Z uwagi na zbliżające się święta wielkanocne, ze szkła tym razem można było sobie wykonać świąteczne jajko, niepowtarzalnie własnoręcznie zdobione. W Konsulacie naszym gospodarzem był Elf nr 1, który pokazał, że równie sprawnie radzi sobie z dorosłymi jak i dziećmi, nawet tak niesfornymi jak przewodnicy. Obładowani prezentami, pochodzącymi także z przeprowadzonego konkursu, przewodnicy rozjechali się do swoich ośrodków, by wspólnie spotkać się na zamknięciu sezonu, które będzie miało miejsce w dniach 6-7 października. O tym jak przebiegało spotkanie można zobaczyć w galerii. Zdjęcia zostały udostępnione przez Andrzeja Bobrowicza z Olsztyna i Adama Grabowskiego z Białegostoku.

Andrzej Bobrowicz
Przewodniczący Samorządu Wojewódzkiego PTTK
woj. warmińsko-mazurskiego

Otwarcie sezonu przewodnickiego na Warmii i Mazurach
Otwarcie sezonu przewodnickiego na Warmii i Mazurach 24 marca 2018 r., po raz czwarty z rzędu warmińsko-mazurscy przewodnicy PTTK wspólnie otworzyli sezon przewodnicki. Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun