Opisy fotogalerii

XLVII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Przewodników Turystycznych na Zamku Golubskim

Konkurs Krasomówczy na Zamku Golubskim odbył się 23-25 listopada 2018 r. Do jego celów należały: rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia, a także wzbogacenie wiedzy przewodnickiej i krajoznawczej. Transmisję z imprezy można było zobaczyć „na żywo” dzięki przekazowi live stream w internetowej Telewizji Golub-Dobrzyń. W eliminacjach wzięli udział przewodnicy m.in. z Oddziału Przewodnickiego PTTK w Toruniu, Koła Przewodników Miejskich i Terenowych im. Franciszka Mamuszki w Gdańsku, Stowarzyszenia Oświatowego „Zamek Królewski w Krakowie”, Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Zgodnie z tradycją, po przesłuchaniach uczestnicy i obserwatorzy udali się na cmentarz, aby złożyć kwiaty na grobie kasztelana Zygmunta Kwiatkowskiego, z którego inicjatywy 47 lat temu Zamek Golubski stał się miejscem corocznych spotkań przewodników-krasomówców.

W finale konkursu zwyciężył kol. Konrad Kołakowski z Zabrza. Drugie miejsce zajęła kol. Danuta Orlewicz z Krakowa, trzecie – kol. Katarzyna Matejuk z Malborka, czwarte – kol. Katarzyna Piotrowska-Rodziewicz z Gdańska, a piąte – kol. Marian Schulz z Torunia. W zmaganiach „o pietruszkę” nagrodę zdobył kol. Arkadiusz Zygmunt z Gdyni, natomiast nagroda publiczności powędrowała do Kol. Doroty Jasionek z Gdańska.

Gratulujemy zwycięzcom! Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dziękujemy także Oddziałowi PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu za organizację wspaniałej imprezy. Do zobaczenia za rok!

Tekst i zdjęcia: kol. Marcin Szumny

XLVII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Przewodników Turystycznych na Zamku Golubskim
XLVII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Przewodników Turystycznych na Zamku Golubskim Konkurs Krasomówczy na Zamku Golubskim odbył się 23-25 listopada 2018 r. Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun