Opisy fotogalerii

Przewodnicy na Rondzie Sztuki w Katowicach

Już po raz 10. w poniedziałek, 25 lutego 2019 r. w jednej z sal Ronda Sztuki w Katowicach odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych spotkanie przewodników z mieszkańcami miasta i regionu, podczas którego zaprezentowano dwa wykłady. Pierwszy o Zabrzu, jego atrakcjach turystycznych, architektonicznych i historycznych wygłoszony przez historyka i radnego miasta Zabrze Dariusza Walerjańskiego. Drugi przedstawiony przez Roberta Piwkowskiego – prezesa Koła Przewodników Tatrzańskich w Katowicach, prezentujący odznaki przewodnickie w polskim przewodnictwie górskim. Organizatorem spotkania od 2010 r. jest Koło Przewodników Terenowych Górnośląskiego Oddziału PTTK w Katowicach.

Warto wspomnieć, że w poprzednich latach o swoich miastach opowiadali: Stanisław Witała o Rudzie Śląskiej, Edward Kaniewski o Siemianowicach Śląskich, Adam Lapski o Chorzowie, Witold Brol o Gliwicach, Edward Wieczorek o Bytomiu, a także prelekcje i wykłady o Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego, historii hutnictwa z omówieniem postaci Johna Baildona czy Janusza Chmielowskiego, patrona katowickiego Koła Przewodników Tatrzańskich, który prócz przewodnictwa i wielkiego znawcy Tatr, zasłużył się również w rozwój hutnictwa na Śląsku. Nie zabrakło również wykładów o walorach turystycznych i przyrodniczych Tatrzańskiego Parku Narodowego, a także o historii i budowie wieży widokowej na Baraniej Górze.

Tekst i zdjęcia: kol. Adam Lapski (Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Chorzowie)

Przewodnicy na Rondzie Sztuki w Katowicach
Przewodnicy na Rondzie Sztuki w Katowicach WJuż po raz 10. w poniedziałek, 25 lutego 2019 r. w jednej z sal Ronda Sztuki w Katowicach odbyło się… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun