Opisy fotogalerii

Spotkanie przewodnickie „Śląsk – Małopolska”

Po raz dziewiąty grupa przewodników z Śląska i Małopolski spotkała się na beskidzkich szlakach. Tym razem funkcję gospodarza pełnili koledzy ze Śląska przy wybitnej pomocy Koła Przewodników z Żywca w osobach kol. Krystyny Czech, Zdzisława Urbańskiego i Stanisława Żoczka.

Miejsce zbiórki wyznaczono na Przełęczy Kocierskiej, gdzie 19 października 2019 r. dojechała grupa małopolska pod kierunkiem kol. Edwarda Fietki i śląska pod kierunkiem kol. Ryszarda Ziernickiego. Po zrobieniu pamiątkowej fotki kol. Stanisław Żoczek uformował grupę i ruszył na trasę.

Pogoda była wręcz idealna: świeciło słońce, temperatura prawie +20 stopni, czyli piękna polska złota jesień. Trasa prowadziła przez Roczenkę, Kiczorę na Potrójną, a potem przez Przełęcz Zakocierską, Zbójnickie Okno, zbocze Sołówki do Kocierza Rychwałdzkiego Basie.

Kolejnym punktem było zwiedzenie Etnoparku, czyli Żywieckiego Parku Etnograficznego w Ślemieniu. Informacji udzielił pracownik skansenu prezentując bardzo bogate zbiory i zachęcając do kolejnej wizyty z grupami turystycznymi.

Część szkoleniowa odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie po smacznym posiłku przy fundowanej kawie i ciastku (wielkie dzięki dla fundatora - Pana Wójta Jarosława Krzaka), wysłuchaliśmy prelekcji księdza Andrzeja Targosza o Jasnej Górce, Dorocie Firlej, Komorowskich w Ślemieniu oraz wójta Jarosława Krzaka o walorach turystycznych i planach rozwojowych gminy Ślemień. Wśród uczestników był również kol. Kazimierz Semik, redaktor lokalnego czasopisma „Znad Soły i Koszarawy”.

Na zakończenie kol. Ryszard Ziernicki podziękował gospodarzom i prelegentom, a kol. Edward Fietko zaprosił na kolejne już 10. spotkanie tego typu na terenie województwa małopolskiego. Pełni wrażeń wróciliśmy z bardzo udanego spotkania przewodnickiego z słowami: „Do zobaczenia za rok”.

Tekst: kol. Ryszard Ziernicki
Zdjęcia: kol. Julian Ślusarczyk

Spotkanie przewodnickie „Śląsk – Małopolska”
Spotkanie przewodnickie „Śląsk – Małopolska” Po raz dziewiąty grupa przewodników z Śląska i Małopolski spotkała się na beskidzkich szlakach. Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun