Opisy fotogalerii

XVII Pomorski Zlot Przewodników PTTK w Tczewie

Siedemnasty Pomorski Zlot Przewodników PTTK został zorganizowany 5-6 października 2019 r. W tym roku hasło imprezy podkreślało, że „Łączy nas rzeka Wisła”, więc do Tczewa przyjechało ponad 80 przewodników nie tylko z Pomorza, ale z całej Polski, m.in. z Płocka, Łodzi, Warszawy, Wrocławia, Wałbrzycha i Nowego Sącza.

Wszyscy spotkali się w Zespole Szkół Ekonomicznych, aby obejrzeć prezentacje o Kociewiu, którą przedstawił Piotr Kończewski – dyrektor biura LOT Kociewie, oraz o szlaku im. ks. Janusza Pasierba, który opisał dyrektor szkoły Jerzy Cisewski, a następnie wysłuchać wykładu dr. Michała Kargula o roli Wisły w życiu Tczewa.

Część oficjalną zaszczycili swoją obecnością wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski, dyrektor Departamentu Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Marta Chełkowska, a także prezesi oddziałów PTTK z Gdańska – kol.kol. Stanisław Sikora i Józef Piotrowicz. Podczas spotkania odznaczeni zostali kol.kol. Adam Laska z Gniewa, Jan Piotrowicz z Pucka i Zdzisław Bergiel z Tczewa.

Po obiedzie wszyscy pojechali do Grodziska Owidz, a po drodze obejrzeli nowy pomnik w Szpęgawsku, gdzie oddali hołd pomordowanym – ofiarom II wojny światowej.

Następnego dnia uczestnicy zlotu udali się do Fabryki Sztuk w Tczewie, gdzie po prezentacji ukazującej ponad 10-letnią pracę tej instytucji, podzieleni zostali na trzy grupy. Część oglądała zbiory Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków, inni brali udział w malowaniu tczewskich zabytków na szkle oraz obejrzeli naszą starówkę.

Wszyscy pełni nowych wrażeń wrócili do siebie, aby tam promować Tczew.

Tekst: kol. Zdzisław Bergiel
Zdjęcia: kol. Marcin Szumny

XVII Pomorski Zlot Przewodników PTTK w Tczewie
XVII Pomorski Zlot Przewodników PTTK w Tczewie Siedemnasty Pomorski Zlot Przewodników PTTK został zorganizowany 5-6 października 2019 r. Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun