Opisy fotogalerii

Spotkanie karnawałowe przewodników jurajskich

W dniach 7 i 8 lutego 2020 r. przewodnicy z Zawiercia, Olkusza, Częstochowy i Ojcowa spotkali się na corocznej imprezie szkoleniowo-integracyjnej organizowanej przez Koło Przewodników PTTK Zawiercie. Zabawa karnawałowa odbywała się w Gościńcu pod Lilijką u stóp zamku Ogrodzieniec w Podzamczu.

Nasz Klub Przewodników PTTK Ilkussia z Olkusza przyjechał na miejsce jako pierwszy, aby jeszcze przed rozpoczęciem wieczornej zabawy wybrać się na położony nieopodal zamku gród na Górze Birów i przejść do Jaskini pod górą Birów. Świecący jak latarnia „śnieżny księżyc” dodawał uroku okolicznym skałom i drzewom.

Coroczna impreza integruje coraz więcej osób z terenu całej Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to czas na wspólną zabawę i spotkania, które w ciągu roku nie są możliwe ze względu na długi sezon i pracę w terenie. W tegorocznej imprezie uczestniczyło ponad 30 osób.

O północy poszliśmy sprawdzić, czy legendy o psie Warszyckiego i białych damach są prawdziwe. Wybraliśmy trasę wokół zamku. Wewnętrzne podświetlenie ruin oraz bardzo jasne światło księżyca dawały złudzenie, jakby tam znów tętniło życie. Zabawy, śpiewy i tańce trwały prawie do rana. Potem 4 godziny snu i znów wyruszyliśmy na zamek, ale tym razem już za dnia.

Dziękujemy organizatorom i do zobaczenia za rok!

Tekst i zdjęcia: kol. Magda Białas

Spotkanie karnawałowe przewodników jurajskich
Spotkanie karnawałowe przewodników jurajskich W dniach 7 i 8 lutego 2020 r. przewodnicy z Zawiercia, Olkusza, Częstochowy i Ojcowa spotkali się na… Przeczytaj więcej | Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun