Opisy fotogalerii

Szkolenie licencyjne po Ojcowskim Parku Narodowym

W sobotę, 22 lutego 2020 r. w chorzowskim Oddziale PTTK z inicjatywy Samorządu Przewodników Turystycznych PTTK województwa śląskiego odbyło się kolejne szkolenie licencyjne po Ojcowskim Parku Narodowym.

Szkolenie poprowadził pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego dr Michał Wojenka, specjalizujący się w archeologii średniowiecza oraz okresu nowożytnego z uwzględnieniem wczesno- i późnośredniowiecznego budownictwa obronnego, a w szczególności osadnictwa na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Bardzo ważne miejsce w jego badaniach naukowych zajmuje problematyka eksploatacji jaskiń w wiekach średnich m.in. jaskini Żarskiej w Żarach czy jaskini Ciemnej w Ojcowie. Dlatego tematem pierwszej części szkolenia prowadzonego przez dr. Wojenkę była tematyka średniowiecznej Jury Ojcowskiej w świetle wyników najnowszych badań archeologicznych. Natomiast drugą częścią wykładu, przeprowadzonego po tradycyjnej przerwie na kawę, były zasady obsługi ruchu turystycznego na zamku w Ojcowie.

Jak w latach poprzednich szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem przewodników, którzy do Chorzowa przyjechali z kół przewodnickich m.in. z Bytomia, Katowic, Częstochowy, Pszczyny, Sosnowca, Rybnika, Bielsko-Białej, Kędzierzyna-Koźla, Tychów, Zawiercia i Gliwic.

Tradycyjnie na jesień zaplanowana jest kolejna edycja szkoleń w terenie po Ojcowskim Parku Narodowych, które zorganizuje katowickie Koło Przewodników Miejskich i Terenowych.

Tekst i zdjęcia: kol. Adam Lapski

Szkolenie licencyjne po Ojcowskim Parku Narodowym
Szkolenie licencyjne po Ojcowskim Parku Narodowym W sobotę, 22 lutego 2020 r. w chorzowskim Oddziale PTTK z inicjatywy Samorządu Przewodników Turystycznych PTTK… Przejdź do fotogalerii

powrót do strony „fotogaleria z imprez”

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Noatun